Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

INTED2017: 11th Annual International Technology, Education and Development Conference

Opublikowano: środa, 05, kwiecień 2017 11:52


     W pierwszej połowie marca br. w Hiszpanii (Walencja) odbyła się jedna z największych międzynarodowych konferencji edukacyjnych dla wykładowców, badaczy i specjalistów z sektora edukacji - INTED 2017. INTED - to wydarzenie, które co roku gromadzi ponad 700 ekspertów z 80 krajów i jest międzynarodową platformą wymiany doświadczeń w dziedzinie edukacji, wykorzystania nowych technologii oraz rozwoju metod nauczania i uczenia się.
   W tegorocznej XI edycji znalazł się również materiał opracowany przez nauczyciela informatyki z naszej szkoły, p. Marcina Wilkołazkiego, wspólnie z wykładowcą Politechniki Lubelskiej - p. dr Beatą Pańczyk. Projekt ten był jednym z wielu przejawów współpracy naszego Liceum z Politechniką Lubelską w Lublinie.

Stworzony w ramach wspólnych działań materiał naukowy dotyczył możliwości wykorzystania nowych technologii internetowych w nauczaniu algorytmiki, a podsumowujący badania artykuł, zamieszczony został w publikacji pokonferencyjnej. Tytuł artykułu brzmi: „SATISFACTION OF SECONDARY SCHOOL STUDENTS IN ALGORITHM LEARNING USING WEB CLASSROOM APPLICATION”.
    Autorzy pracy na podstawie własnych badań oraz zdobytych doświadczeń, w szczególności tych zastosowanych w I Liceum w Krasnymstawie, dokonali przedstawienia analizy efektywności wykorzystania nowych technologii internetowych w nauczaniu informatyki, w odniesieniu do trudnych zagadnień algorytmiki.
    Warto również wspomnieć, że od bieżącego roku szkolnego w naszym Liceum realizowana jest innowacja pedagogiczna z informatyki polegająca m.in. na wprowadzeniu do edukacji formalnej w klasach o profilu matematyczno-informatycznym programowania i projektowania obiektowego jako wiodącego paradygmatu programowania oraz realizacji złożonych projektów informatycznych. Dzięki temu nasi absolwenci będą znacznie lepiej przygotowani do dalszego kształcenia informatycznego na wyższych uczelniach oraz w przyszłej pracy zawodowej.
                                                     Marcin Wilkołazki, nauczyciel informatyki

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie