Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano: piątek, 14, listopad 2014 11:44


NAJDROŻSZY WYRAZ - OJCZYZNA

11 XI 2014 r. odbyły się w Krasnymstawie powiatowe obchody Święta Niepodległości. Rozpoczęły się o godz. 10.30 mszą świętą odprawioną w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej. Wzięła w nich również udział młodzież z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie.

Tradycyjnie w uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy szkoły. Obecne były pani dyrektor - Edyta Fidecka i pani wicedyrektor - Anna Król . Uczniowie klasy Ic , pod kierunkiem pani Marzeny Altmajer-Chwały i pana Jacka Wojciechowskiego , przygotowali montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowali zgromadzonym przed liturgią.
W okolicznościowych wierszach i pieśniach żołnierskich młodzież przypomniała wydarzenia sprzed lat. Motywem przewodnim widowiska była miłość do Ojczyzny okazywana przez przodków podczas walk o wyzwolenie Polski i deklarowana przez współczesnych młodych ludzi w pełnych ekspresji wystąpieniach.
Po mszy władze powiatu, na czele ze Starostą, panem Januszem Szpakiem , Kombatanci, liczne poczty sztandarowe i przedstawiciele lokalnych instytucji oraz mieszkańcy Krasnegostawu udali się na cmentarz, gdzie złożono kwiaty i oddano hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie