Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

XXXV Festiwal Piosenki Międzynarodowej

Opublikowano: czwartek, 23, marzec 2017 23:41


     

    21 marca 2017 roku w sali widowiskowej  Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się XXXV Festiwal Piosenki Międzynarodowej Jagiełło 2017 jako jedno z wielu wyjątkowych wydarzeń w roku Jubileuszu 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły. W  muzycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie naszego liceum oraz innych szkół miejskich i powiatowych. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować własne możliwości wokalne, a przy tym umiejętności lingwistyczne. Pierwszego Dnia Wiosny zamiast iść na wagary, wzięliśmy udział  w nietypowej lekcji języków obcych, a ponadto  odkryliśmy kilka wokalnych perełek!


Festiwal rozpoczął się o godzinie 10.00. W roli konferansjerów wystąpili: Agata Kneć i Szymon Marciniec. Warto dodać, że uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem bardzo profesjonalnie, a nawet brawurowo!
     W konkursie wzięło udział 14 wykonawców, z których każdy miał wykonać dwie piosenki - jedną po polsku, a drugą w innym, wybranym języku.  Oczywiście przeważały utwory wykonywane w języku  angielskim, ale znalazł się  też śmiałek, który śpiewał po rosyjsku!  Zgromadzona  publiczność spisała się na medal, wypełniając salę po brzegi i żywiołowo reagując na występy artystów. Chwilami można było poczuć się jak na koncercie słynnych gwiazd rocka. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali:

1. Wojciech Dziedzic, I LO  w Krasnysmstawie,
2.  Marcin Trumiński, ZSP Nr 1 w Krasnysmstawie,
3.  Anna Żebrowska, ZSP Nr 2 w Krasnysmstawie,
4.  Sylwester Bożemski, ZSP Nr 2 w Krasnysmstawie,
5.  Karina Kozłowska, Gimnazjum Nr 1 w Krasnymstawie,
6.  Gabriela Dubaj, ZS w Siennicy Różanej,
7.  Kamila Kowalczyk, ZSP Nr 2 w Krasnysmstawie,
8.  Inga Iskra, Gimnazjum Nr 1 w Krasnysmstawie,
9.  Monika Piotrowska, I LO  w Krasnysmstawie,
10.  Julia Wrona, I LO  w Krasnysmstawie,
11.  Agata Kneć i Agata Skorek, I LO  w Krasnysmstawie, ZSP Nr 2 w Krasnysmstawie,
12.  Julia Grabek, Martyna Marczewska i Kacper Pastuszak, I LO  w Krasnysmstawie,
13.  Nadia Sikorska i Ewa Bojarczuk, I LO  w Krasnysmstawie,
14.  Świrki z 3B, I LO  w Krasnysmstawie.

 Skład Jury w tegorocznym festiwalu był bardzo wyjątkowy:
1.     Przewodnicząca Gremium, Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie,  Pani  Edyta Fidecka.
2.     Absolwent Jagiełły, Profesor UMCS, kompozytor, teoretyk muzyki, pianista, organizator życia muzycznego. Jego utwory były wykonywane na wielu koncertach i festiwalach w kraju  i za granicą. Twórca muzyki do hymnu naszej szkoły - Pan Mariusz Dubaj.
3.    Nauczyciel muzyki w Krasnostawskim Domu Kultury, gitarzystka, mająca „rękę do kreowania wokalnych talentów”,  Pani Jadwiga Litkowska.
4.    Muzyk, od 1981 roku związany z Młodzieżowym Domem Kultury w Krasnymstawie oraz Społecznym Ogniskiem Muzycznym również w Krasnymstawie. Wielokrotny juror na Festiwalu Piosenki Międzynarodowej,  Pan Jerzy Żuk.
5.    Absolwentka Jagiełły, piosenkarka, grająca na gitarze i fortepianie, autorka wielu piosenek, wokalistka i liderka zespołu Goya, Pani Magdalena Wójcik.

    Nasz festiwal zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Pan Marek Majewski oraz pracownik w Wydziale Oświaty - Pani Aleksandra Stachula, Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury, Pan Damian Kozyrski, Rzecznik Prasowy Starostwa Krasnostawskiego, Pan Sławomir Kamiński. Media („Super tydzień”) reprezentował Pan Grzegorz Drozdalski.

   Tegoroczną imprezę w sposób niezwykle uroczysty otworzyła Dyrektor I LO, Pani Edyta Fidecka. W swoim przemówieniu zaskoczyła wszystkich niespodzianką, jaką był film nagrany specjalnie dla uczestników festiwalu przez absolwenta naszej szkoły - Pana Jakuba Badacha. Nie była to jedyna niespodzianka tego dnia. Pan Damian Kozyrski, dyrektor KDK zaproponował laureatom udział w Koncercie Chmielakowym 2017!

    Jury w tym roku miało naprawdę trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy reprezentowali świetny poziom wokalny, więc wyłonienie zwycięzcy było nie lada sztuką.

Ostatecznie w kategorii solistów zwyciężyli:
 I miejsce - Inga Iskra
II miejsce -  Monika Piotrowska
III miejsce -  Marcin Trumiński

W kategorii duety zwyciężyli:
I miejsce - Nadia Sikorska & Ewa Bojarczuk
II miejsc e - Agata Kneć & Agata Skorek
III miejsce -  Julia Grabek, Martyna Marczewska, Kacper Pastuszak

   Nagrodę publiczności w sposób bezkonkurencyjny wywalczył duet Nadia Sikorska & Ewa Bojarczuk. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła również klasa III B z I LO, która wystąpiła pod nazwą Świrki z 3B. Występ maturzyści zadedykowali swojej wychowawczyni, Pani Katarzynie Nowackiej, która przyłączyła się do wykonania utworu.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

    Impreza nie odbyłaby się bez pomocy i zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, mecenasów kultury, dzięki którym my, społeczność I Liceum mamy świadomość, że nie jesteśmy samotną wyspą, że są osoby, które nie wahają się wesprzeć naszych działań. Dzięki Nim artyści mogli liczyć na wspaniałe nagrody, a publiczność na poczęstunek. Sponsorami tego przedsięwzięcia byli:


1.    Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnystawie
2.    Bank Spółdzielczy w Krasnysmstawie
3.    Starostwo Powiatowe w Krasnystawie
4. Przedsiębiorstwo wdrażania nowych technik remontowych ENERGOREMONT Krasnystaw
5.    Pan Marcin Wilkołazki
6.    Pani Agnieszka Pocińska-Bartnik
7.    Pan Zbigniew Banaszkiewicz
8.    Studio fryzur KEUNE HAIR COSMETICS Dorota Smolira
9.    Salon fryzjerski MALWINA DUBAJ
10.    Klinika urody Joanna Kołtun
11.    Firma Handlowa Stanisław Łaska -  Drogeria JAVA
12.    Firma handlowo- usługowa ALFA Ryszard Miścior
13.    Przedsiębiorstwo "Format S.C. Robert Przemorski"
14.    Małgorzata Mydlak-Rogowska, Apteka ESKULAP, ul. Okrzei 15
15.    FOTO-STUDIO Przemysław Sarzyński
16.    Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie
17.    BGŻ BNP PARIBAS
18.    Kasa Unii Lubelskiej
19.    Sklep jubilerski AURUM.
20.    Pan Robert Kawa - cukiernia “Kawa”


     Na zakończenie Pani Edyta Fidecka podziękowała wszystkich członkom Jury za udział w naszym festiwalu oraz wszystkim jurorom wręczyła „kuferki” ze specjałami, które  zostały przygotowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarką w Krasnymstawie oraz parasole i kalendarze z logo szkoły. Pani Edyta Fidecka podziękowała także Dyrektorowi Krasnostawskiego Domu Kultury, Panu Damianowi Kozyrskiemu, dzięki uprzejmości którego w tym roku również mogliśmy skorzystać z profesjonalnej Sali. Podziękowania skierowane były również do Pana Radosława Drzazgi i Pana Waldemara Chwila, którzy  dołożyli wszelkich starań, aby festiwal miał wspaniałą dźwiękowo – wizualną oprawę. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała również Nam, uczniom klasy IA oraz naszej wychowawczyni - Pani Marii Pliszczyńskiej za przygotowanie uroczystości.

                                                                                                     Uczniowie klasy IA

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie