Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Jagiełło lirycznie – II Wojewódzki Konkurs Poezji Lucyny Lipińskiej”

Opublikowano: czwartek, 23, marzec 2017 21:38


                                                  „Gdy serce pisze,
                                                    kaligrafia piękna,
                                                    do oczu łasi się
                                                    sama.

                                                   Jeśli źródło zakryte
                                                   daje znaki dreszczem.
                                                   W buncie zatracić
                                                   może więcej
                                                   jeszcze.”
                                                                  Lucyna Lipińska „Motto”

    Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Jagiełły to nie tylko prymusi, ale także artystyczne dusze. Kolejny raz przekonaliśmy się o tym, biorąc 17 marca 2017 r. udział w II Wojewódzkim Konkursie Poezji Lucyny Lipińskiej, organizowanym przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rejowcu Fabrycznym oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pawłowa. Przegląd został objęty patronatem Burmistrza Miasta Rejowiec Fabryczny, Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti.


     Kto choć raz brał udział w konkursie recytatorskim, ten wie, że nie jest to łatwe zadanie – w końcu nie każdy ma odwagę wyjść naprzeciw profesjonalnej komisji oraz rówieśnikom (którzy często bywają bardziej krytyczni niż Jury) i poprzez poezję wyrazić swoje emocje i poglądy. Niemniej jednak, skłaniająca do refleksji interpretacja liryków Lucyny Lipińskiej, znakomita dykcja i skupienie w pracy nad tekstem przyniosły Jagiellończykom zasłużone laury. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice: Julia Gleń, kl. IIIB (II miejsce) oraz Agnieszka Górna, kl. IB (wyróżnienie). Warto dodać, że prezentacje konkursowe były również oceniane przez pana Stanisława Lipińskiego – męża poetki i fundatora nagrody specjalnej, którą otrzymała Julia Gleń. Uczennice zostały przygotowane przez nauczycielki języka polskiego – panią Dorotę Matysiak oraz panią Annę Kosmowską.
    Na szczególną pochwałę zasługują również pozostałe recytatorki reprezentujące naszą szkołę w tym konkursie. Aleksandra Rękas, Weronika Tomaszewska i Aleksandra Liśkiewicz z kl. IB również wykazały się wyjątkową wrażliwością na walory literatury pięknej. Życzymy dalszych sukcesów i – miejmy nadzieję – do jak najszybszego zobaczenia na szlakach kultury żywego słowa!

                                                                              Julia Gleń, kl. IIIB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie