Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Sympatycy języka francuskiego na spektaklu francuskojęzycznym

Opublikowano: czwartek, 23, marzec 2017 21:15


    W  marcu br. w ramach obchodów Dni Frankofonii, w 15 polskich miastach  odbywa się kolejna edycja "La grande tournée francophone". W tym roku, w owym szczególnym wydarzeniu wzięli udział również uczniowie naszej szkoły.  17 marca 2017 r. w Centrum Kultury w Lublinie, młodzież I LO  miała przyjemność obejrzeć  francuskojęzyczny spektakl muzyczno – teatralny „La grève des becs”. To opowieść szwajcarskiego autora Camille Rebetez, o zmieniającym się świecie, ekologii, przyjaźni i muzyce.

Sztuka została wyreżyserowana przez Francuzkę Iris Munos i zaprezentowana na scenie przez artystów belgijskiego teatru z Mons. Po spektaklu odbyło się spotkanie z  jego autorem, reżyserem i aktorami, którzy udzielili wyczerpujących odpowiedzi na wiele pytań zadanych przez publiczność.  Zainteresowane osoby mogły dostać autografy w nabytych wcześniej wydaniach książkowych sztuki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia z twórcami spektaklu.
     To wydarzenie niewątpliwie stanowiło wspaniałą okazję do kontaktu z żywym językiem francuskim. Wyjazd zorganizowała pani Elżbieta Grzesiak.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie