Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Wizja przyszłości świata IT – Jagiellończycy na konferencji informatycznej

Opublikowano: czwartek, 16, marzec 2017 17:52


     W środę, 15 marca br. uczniowie klas matematyczno-informatycznych naszego Liceum uczestniczyli w jednym z największych cyklicznych eventów informatycznych na Lubelszczyźnie, w konferencji informatycznej „CHECK IT”. To wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT.

 

      W ramach tegorocznej edycji uczniowie wysłuchali szeregu interesujących prelekcji, m.in. na temat ścieżek kariery w branży IT, wizji przyszłości świata IT, tworzenia gier w Unity 3D, a także wykorzystania Internetu do rozwoju osobistego. Ponadto wzięli udział w warsztatach dotyczących druku 3D, programowania w C#, robotyki, budowy stron internetowych w WordPressie, tworzenia gier w Construct 2, grafiki komputerowej oraz modelowania 3D. Licealiści mogli również poznać tajniki żonglerki i poćwiczyć techniki rozwijające kreatywne myślenie.
 
     Organizatorzy pamiętali też o nauczycielach i na specjalnie zorganizowanych zajęciach przedstawili propozycje sposobów wykorzystywania myślenia dywergencyjnego, a także aktywności, które pozwolą wzmocnić postawy otwartości w myśleniu i kreatywności w działaniu.
 
      Uczniowie, którzy wzięli udział w konferencji mogli się osobiście przekonać, że sektor IT, to branża, która rozwija się bardzo szybko. Dowiedzieli się też, że w Polsce jest tylko kilka dużych ośrodków nowoczesnych technologii i informatyki, ale od kilku lat jest wśród nich również Lublin jako lider branży IT  ściany wschodniej.
 
      Wyjazd na „Check IT” zorganizowany został przez p. Marcina Wilkołazkiego, nauczyciela informatyki,  opiekunami byli też p. Karolina Koman, p. Andrzej Wojtaszek oraz p. Artur Zaprawa.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie