Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Jagiellończycy na Urodzinach Miasta!

Opublikowano: środa, 15, marzec 2017 18:45


   5 marca 2017 r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyła się gala z okazji 623. rocznicy nadania praw miejskich połączona z wręczeniem Honorowego Wyróżnienia „Złote Karpie” i nadaniem godności Honorowego Obywatela Miasta Krasnystaw. Galę poprowadził Sekretarz Miasta, Krzysztof Gałan, natomiast otwarcia uroczystej sesji Rady Miasta dokonał tradycyjnie jej Przewodniczący, Edward Kawęcki. Następnie głos zabrała Burmistrz Krasnegostawu, Hanna Mazurkiewicz, witając gości i zapraszając do wspólnego świętowania Urodzin Miasta.

    W kolejnym punkcie uroczystości przedstawiono sylwetkę pana Kazimierza Stołeckiego, odznaczonego godnością Honorowego Obywatela Miasta Krasnystaw.
    W kolejnej części imprezy przedstawiono sylwetki osób nominowanych do Honorowego Wyróżnienia „Złote Karpie”: pana Leszka Janeczka i pana Anne Jana Hielemy. Decyzją Kapituły laureatem wyróżnienia został pan Leszek Janeczek – doktor nauk medycznych.

     W części artystycznej imprezy wystąpili nasi uczniowie, którzy pod opieką p. Anny Kosmowskiej, p. Anny Kowalskiej i p. Artura Zaprawy,  przygotowali prezentację i montaż słowno-muzyczny z okazji przypadającego w tym roku stulecia szkoły.

    Część artystyczna uroczystości z nostalgią wspominała przeszłość szkoły. W dawne dzieje naszej placówki wprowadzili nas  niezrównani w roli konferansjerów: Katarzyna Dudek z klasy IB i Kamil Dzida z klasy IIB. Paweł Goncikowski z klasy IIIB wcielił się w postać najstarszego absolwenta, który z łezką w oku opowiadał o swoich szkolnych psotach. Weronika Mróz z klasy IIC we wspaniałej stylizacji odegrała rolę przedwojennej uczennicy. Dziewczęta: Weronika Dzirba (kl.IC), Karolina Brześcińska (kl.IIC), Małgorzata Mołczan (kl.II.C) i Greta Pintal (kl.IIIC) przypomniały, jak bawiła się przedwojenna młodzież. Ich niezrównany charleston bardzo podobał się publiczności. W wojenną rzeczywistość nie tylko naszej szkoły wprowadził nas lirycznie Adam Franczak z klasy IIIC. Rozśpiewana Monika Piotrowska z klasy IIA  przypomniała szkolne lata 50 – te w piosence „Serduszko puka…” Towarzyszyły jej nasze tańczące gwiazdy. Lata 70-te powróciły za sprawą piosenki „Już za rok matura…” w wykonaniu duetu: Monika Piotrowska z klasy IIA i Wojciech Dziedzic z klasy IA. Przemysław Sobieszczański z klasy IIIB chociaż raz chciał się dowiedzieć, co to znaczy być nauczycielem. Scenka kabaretowa w jego wykonaniu i towarzyszących mu artystów rozbawiła wszystkich do łez. Szacunek  dla nauczycielskiego trudu na zakończenie przedstawienia lirycznie wyraziły Agnieszka Górna z klasy IB oraz Klaudia Gontarz z klasy IC. Obsługą techniczną uroczystości zajmował się Radosław Lenard z klasy IIIB.
    Część artystyczna podkreślała bardzo ważne wartości, do których przywiązana jest cała szkolna społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: honor, mądrość, tradycja, doskonałość.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie