Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Opublikowano: wtorek, 28, luty 2017 12:43


                                                          Sens walki powinien być mierzony nie
                                                                            jej szansami na zwycięstwo, lecz
                                                                           wartościami, w obronie których walka
                                                                           została podjęta.
                                                                                     Prof. Henryk Elzenberg.

   W piątek, 24.02.2017 roku w związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, naszą szkołę odwiedził Pan Sławomir Snopek, pasjonat historii. Wykład swój poświęcił żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia polskiego: rotmistrzowi Józefowi Zabielskiemu, pseudonim "Żbik", majorowi Stanisławowi Krzymowskiemu, pseudonim "Kostka" i absolwentowi naszej szkoły, kurierowi MSW, Czesławowi Raczkowskiemu, pseudonim "Orkan".

 


    Uczniowie i przybyli goście mieli okazję obejrzeć przygotowaną przez Pana Sławomira Snopka prezentację multimedialną dotyczącą Cichociemnych. Można było także zobaczyć i dotknąć przedmiotów z lat 20. i 30. XX w., m.in. broń białą, nakrycia głowy oraz przedmioty należące niegdyś do majora Stanisława Kostki Krzymowskiego.
    W spotkaniu, które odbyło się w pokoju nauczycielskim, wzięła udział Dyrekcja I LO im. Władysława Jagiełły, nauczyciele, członkowie ZS "Strzelec" Oddział w Krasnymstawie oraz uczniowie naszego liceum.

                                                             Uczestniczka spotkania, Julia Dąbrowa IIb

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie