Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Pasjonaci literatury – Olimpijczycy z I LO

Opublikowano: wtorek, 07, luty 2017 08:13


      Uczniowie naszego Liceum zakwalifikowali się do II etapu XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Izabela Stasiuk (kl. II a), Justyna Ciechańska (kl. III b) i Michał Kozłowski (kl. III b) napisali prace olimpijskie, które zostały bardzo wysoko ocenione przez Komitet Olimpijski.
     Praca Izabeli Stasiuk dotyczyła twórczości C. K. Norwida, Justyna Ciechańska napisała rozprawkę o motywach snu i iluzji w literaturze staropolskiej, zaś Michał Kozłowski zainteresował się kwestią granic literatury.
      11 lutego 2016 r. uczniowie będą walczyć o przejście do etapu ustnego Olimpiady.
     Na pochwałę  zasługuje postawa uczennicy kl. II a – Izabeli Stasiuk , która w tym roku szkolnym napisała – z powodzeniem- dwie prace olimpijskie: z języka polskiego i geografii.
      Merytoryczną opiekę nad uczniami przygotowującymi się do Olimpiady  sprawowały  polonistki – Anna  Kosmowska i Anna  Kowalska.
  

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie