Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Mam Talent 2016

Opublikowano: środa, 04, styczeń 2017 07:35


Nie od dziś wiadomo, że Jagiellończycy posiadają wiele talentów, a nasza szkoła tylko ułatwia im ich zaprezentowanie. 22 grudnia 2016 r. o godzinie 10.30 tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a więc w niezwykłym i magicznym dla nas czasie, nasz Samorząd Uczniowski przeprowadził wewnątrzszkolny etap konkursu pod nazwą  „Mam talent”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się na imponująco wysokim poziomie, a świąteczna atmosfera doskonale dopełniała całości, dostarczając nam niecodziennych wrażeń muzycznych.

    Nie lada trudnością  okazało się wyłonienie finalistów, którzy będą mieli zaszczyt reprezentować nasze Liceum w kolejnym etapie, który odbędzie się w I LO im. S. Czarnieckiego w Chełmie.
   W tym roku byliśmy świadkami fenomenalnych występów ze zróżnicowanym repertuarem i urozmaiconą tematyką utworów, od melancholijnych przez nowoczesne aż po klasykę muzyki. Zachwyciły nas przepiękne barwy głosów uczestników, ich nadzwyczajny talent do instrumentów, ale także perfekcyjne przygotowanie i profesjonalną realizację  muzycznego  tematu.
    Komisja w składzie: Pani Dyrektor – Edyta Fidecka, Pani Anna Kowalska, Pani Katarzyna Nowacka oraz przedstawiciel SU – Wiktor Solan (klasa IIB) postanowiła przyznać następujące miejsca:

Ex aequo:
Miejsce I dla duetu - Julia Grabek i Agata Kneć z piosenką pt. „W Bieszczady”
oraz
dla duetu - Julia Wrona i Patrycja Cichosz z piosenką pt. „Pastempomat”

Ex aequo:
Miejsce II dla Wojciecha Dziedzica z piosenką „Przeżyj to sam”
oraz
dla Moniki Kucharskiej, która zagrała na flecie prostym cztery kolędy.

   Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu oraz zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu. Za oba duety trzymamy mocno kciuki i życzymy dalszych sukcesów na drodze muzycznej. Niech ci młodzi ludzie, którzy postanowili podzielić się z nami miłością do muzyki zainspirują do działania innych.

   Uczniowie Jagiełły mają również talenty plastyczne! W Szkolnym Konkursie Plastycznym „Rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza” udział wzięło wielu utalentowanych rysowników. Uczniowie zaproponowali własne wersje okładki dla powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Najlepsze prace wykonali:

Katarzyna Dudek, Agata Troć – I miejsce
Igor Piątkiewicz – II miejsce
Aleksandra Mąka – III miejsce

Wyróżniono również prace Kornelii Szymańskiej, Weroniki Świst i Agnieszki Fideckiej.


W Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną miejsca na podium zajęli:
Klaudia Jurkiewicz – I miejsce
Monika Mąka, Sabina Drag – II miejsce
Ilona Roman, Łucja Prystupa – III miejsce

Uczestnikom wszystkich wyżej wymienionych konkursów serdecznie gratulujemy!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie