Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Znają Francję i kraje francuskojęzyczne ...

Opublikowano: piątek, 30, grudzień 2016 14:58


Uczennice klasy IB - Julia Jaworska, Kinga Jaworska oraz Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak – wzięły udział w drużynowym „Konkursie Wiedzy o Francji”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe / Oddział w Lublinie, Gimnazjum nr 9 im. cc mjra Hieronima Dekutowskiego ps. ”Zapora” oraz Gimnazjum nr 10 w Lublinie. Konkurs obejmował wiele zagadnień takich jak : geografia, historia, regiony Francji, Paryż, kuchnia i piosenka francuska, film, sport, system polityczny.

Uczestnicy zmierzyli się z dwudziestoma zadaniami, które musieli wykonać w czasie ograniczonym do ok. 45 minut.  Gratulacje!

     Szczególnie gratulujemy zwycięzcom eliminacji szkolnych konkursu pod nazwą : „Kraje francuskojęzyczne na świecie” tj. Wiktorii Zwarzyńskiej vel Franczak (IB) i Bartłomiejowi Mazurkowi  (IIB). Organizatorem wymienionego konkursu było III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
   Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu ułożonego przez Organizatora. Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 30 pytań, które wymagały od nich wiadomości z geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie, muzyki, plastyki, zajęć artystycznych, języka polskiego, języka francuskiego oraz wiedzy ogólnej.

Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy kolejnych sukcesów na etapie wojewódzkim, który odbędzie się  w marcu 2017 r.
                                                                                               Elżbieta Grzesiak

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie