Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Maleńka miłość”

Opublikowano: piątek, 23, grudzień 2016 21:01


22 grudnia w I LO im. Władysława Jagiełły odbyło się tradycyjne bożonarodzeniowe spotkanie, na którym gościł Ks. Dziekan Henryk Kapica.
    W pierwszej  części uroczystości Pani  Dyrektor Edyta Fidecka przedstawiła wyniki konkursu świątecznego zorganizowanego przez nauczycielki języka niemieckiego – Panią Annę Rycyk i Panią Beatę Ortyl.
    Następnie głos zabrał Ks. Dziekan, który w krótkim wystąpieniu podkreślił znaczenie świąt Narodzenia Pańskiego oraz – nawiązując do zbliżającej się rocznicy 100 –lecia szkoły – złożył całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia.


     Dyrektor Edyta Fidecka, odnosząc się  do popularnych tradycji bożonarodzeniowych, wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz zaprosiła do obejrzenia szkolnych jasełek.
     Spektakl słowno – muzyczny pod tytułem Maleńka miłość został wystawiony przez młodych aktorów z ILO . Temat Maleńkiej … to historia  rozpadu pewnej rodziny, ukazana z perspektywy cierpiącej matki i jej syna. Kobieta, mimo iż pokonała nałogi, nie potrafi uporać się z wyrzutami sumienia i poczuciem życiowej klęski. Do pojednania z rodziną namawiają ją wolontariuszki z Jagiełły, które przypadkowo poznały tę osobę w Centrum Charytatywnym.  
Wigilijny dzień to czas, kiedy kobieta postanowiła spotkać się z synem, szczerze przyznać się do błędów i prosić o wybaczenie.

     Przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez zgromadzoną na sali publiczność. Po spektaklu młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W przedstawieniu wystąpili: z klasy IIc – Izabella Ciechańska, Jakub Rycaj, Paulina Puchala, Weronika Mróz, Paulina Kostrzanowska, Martyna Gawron, Magdalena Bortacka, Kinga Chudziak, Norbert Surowiecki, Małgorzata Mołczan, Karolina Brześcińska; z klasy Ia – Julia Grabek, Agata Kneć, Joanna Miszczak, Wojciech Dziedzic; gościnnie - Bartosz Majkut z klasy Ito  ZSP Nr2 im. Bartosza Głowackiego.

Oryginalną dekorację zaprojektowały uczennice klasy IIc: Weronika Mróz i Karolina Koterwas.

Nad oprawą techniczną czuwali niezawodni operatorzy sprzętu: Radosław Lenard z klasy IIIb  oraz Adam Szymaniak z klasy IIIa.

Spotkanie prowadził Przemysław Mrowiński z klasy IIc.

Uroczystość przygotowała klasa IIc pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Matysiak.

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie