Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Podniebne loty!

Opublikowano: środa, 29, październik 2014 13:22
I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły to szkoła, która nie tylko świetnie przygotowuje do egzaminów maturalnych, kształci kreatywnych młodych ludzi, ale też szkoła dzięki której można rozwijać swoje pasje i zainteresowania i to dość nietypowe.


Przykładem jest Weronika Sawicka uczennica klasy II A, która w ciągu ostatnich 3 miesięcy uzyskała trzecią klasę szybowcową i zdobyła umiejętność lotów termicznych. Weronika swoją przyszłość wiąże z lotnictwem i trzeba przyznać, że właśnie przez szybownictwo poczyniła w tym kierunku pierwsze kroki. W grupie osób ostatnio wyszkolonych w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej wysuwa się na liderkę. Przykładem jest chociażby zajęcie V miejsca w Zawodach na celność lądowania, które odbyły się 25 października n lotnisku Mokre. Weronika stanęła do walki z doświadczonymi szybownikami i trzeba przyznać, że pokonała nawet tych, którzy zawodowo startują w zawodach szybowcowych na szczeblu ogólnopolskim czy też europejskim. Weronika ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań pod czujnym okiem instruktora szybowcowego, a naszego nauczyciela wychowania fizycznego, pana Mirosława Patejuka, który w swoim dorobku szybowcowym ma odznakę szybowcową „ Trzy Diamenty”- czyli przeloty szybowcowe na trasach zamkniętych 300 i 500 kilometrów oraz przewyższenie 5000 metrów. Był też zdobywcą I miejsca w całorocznych zawodach szybowcowych Ryszarda Bitnera. Pan Patejuk był też członkiem Szybowcowej Kadry Juniorów Polski. Tego również życzymy Weronice, wielu sukcesów i niezapomnianych wrażeń z lotów pod pięknym niebem.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie