Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Szlachetna Paczka 2016

Opublikowano: środa, 21, grudzień 2016 07:53


     Kolejny finał Akcji Szlachetna Paczka już za nami! Uczniowie i pracownicy I LO kolejny raz nie zawiedli. Działając wspólnie, daliśmy rodzinie, która znalazła się w niebywale  trudnej sytuacji, nadzieję na lepsze jutro!
     Z wielu rodzin powiatu krasnostawskiego zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, wybraliśmy rodzinę pana Krzysztofa, który po śmierci żony samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Filipa (14 l.) i niepełnosprawnego Jakuba (25 l.).


     Akcję rozpoczęliśmy 1 grudnia, zbierając produkty potrzebne rodzinie, a 5 grudnia odbył się kiermasz ciast. Podczas kiermaszu i zbiórki pieniędzy przeprowadzonej wśród uczniów i pracowników szkoły udało nam się zgromadzić 843zł i 60gr.  Kwota w całości została przekazana na zakup niezbędnych artykułów spożywczych i środków czystości, bielizny pościelowej, artykułów pielęgnacyjnych, odzieży. Mimo ofiarowanych pieniędzy, uczniowie nie spoczęli na laurach i przez cały tydzień przynosili przeróżne produkty. Ilość przyniesionych rzeczy przerosła nasze oczekiwania! Wśród przekazanych artykułów znalazły się m.in.: słodycze, żywność trwała (mąka, cukier, ryż, kasza, makaron, herbata, kakao itp.), domowe przetwory, środki czystości (żele pod prysznic, przybory do golenia, mydła, pasty do zębów, dezodoranty, szampony), kosmetyki (kremy, perfumy), chemia gospodarcza, odzież (bluzy, koszulki, spodnie), gry planszowe.
     Z przyniesionych i zakupionych przedmiotów powstało aż 15 paczek!!  Ich wartość szacujemy na około 1500zł.  10 grudnia zostały one przetransportowane do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie dostarczone rodzinie.
     Przygotowanie takiego wspaniałego prezentu dla pana Krzysztofa i jego rodziny nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy na nie za rok w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, na którą czekamy
z niecierpliwością.
     Dziękujemy opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Magdalenie Sadowskiej, która koordynowała pracę uczniów. Pragniemy także wyróżnić naszych wolontariuszy, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję, a byli to: Maryla Rewerska,, Aleksandra Wolanin, Jakub Sokół, Bartlomiej Berbeć, Dominik Kondraciuk, Adrianna Chodorowska, Julia Radecka, Katarzyna Dudek, Kornelia Szymańska, Małgorzata Chwil, Katarzyna Szadura, Paulina Jaszczyszyn, Aleksandra Manachiewicz, Monika Grządkowska, Wojciech Marucha, Aleksandra Liśkiewicz, Kinga Jaworska, Arkadiusz Zdybel, Maria Betlejewska, Ewelina Chmielewska, Paulina Jędrzejewska, Karolina Apostoluk, Aleksandra Repeć, Julia Wrona, Przemysław Mrowiński i Weronika Tomaszewska. Na dodatkowe wyróżnienie zasługują następujące osoby, które poświęciły swój prywatny czas na pakowanie paczek i zrobienie zakupów: Agata Białek, Weronika Mróz, Ewa Bojarczuk, Dominika Kamińska, Magdalena Jawor, Paulina Puchala.
Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w przygotowanie paczki!

    Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto
w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyliście w radości obdarowanej rodziny w chwili dostarczenia paczki.

Drogi Darczyńco,

    W XVI edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 18 960 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich!
     Wolontariusz, który opiekował się rodziną chciał przekazać kilka słów od siebie. Oto jego relacja ze spotkania z rodziną podczas wręczenia Szlachetnej Paczki.
Filip od razu zaczął rozpakowywać Paczki, pan Krzysztof nie spodziewał się otrzymania tylu rzeczy, które ułatwią mu życie. Najbardziej ucieszył się z artykułów pielęgnacyjnych dla Jakuba i odzieży dla Filipa, którego bardzo  ucieszyły wyczekiwane gry planszowe. Jeszcze większą radość sprawiły mu ubrania
i słodycze. Pan Krzysztof jest bardzo zadowolony z otrzymanych artykułów żywnościowych i kosmetycznych. Rodzina jest bardzo wdzięczna, za otrzymaną pomoc.
      Drogi Darczyńco, oto słowa, które chce skierować  do Ciebie wolontariusz:
 Bardzo dziękuję za miłą współpracę i pomoc przekazaną rodzinie. Jestem pozytywnie zaskoczona Państwa zaangażowaniem i pozytywnym podejściem do przygotowywania  Szlachetnej Paczki. Wiem, że rodzina jest bardzo zadowolona ze wszystkich darów i bardzo za nie dziękuje. Rodzina przygotowała dla Państwa kartkę świąteczną z życzeniami i podziękowaniem, przekażemy ja Państwu w najbliższym czasie. Raz jeszcze dziękuję!
     Pan Krzysztof razem z synami  również bardzo dziękuje za otrzymane prezenty, zaangażowanie ludzi, którzy wykazali chęć pomocy ich rodzinie. Życzy wszystkim przygotowującym paczkę zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie