Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Zajęcia z doradcą zawodowym MCK Krasnystaw

Opublikowano: czwartek, 08, grudzień 2016 08:22


   29 listopada i 1 grudnia 2016 roku naszą szkołę odwiedziła pani Karolina Lalka-Sobczuk, doradca zawodowy MCK Krasnystaw. Tematyka  zaproponowanych zajęć  warsztatowych  obejmowała szeroko rozumiane poradnictwo zawodowe. W spotkaniu uczestniczyli między innymi tegoroczni maturzyści, którzy dowiedzieli się, czym powinni kierować się przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia, mieli  też okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, szkół policealnych, CKU, a także z szerokim wachlarzem kursów i szkoleń.

 

Młodzież zdobyła również informacje na temat programów edukacyjno-kulturowych dedykowanych młodym ludziom, chcącym poznać język i kulturę innego kraju jak np. Au-Pair. Prowadząca przedstawiła wiele możliwości uzyskania pomocy finansowej i stypendiów naukowych, sportowych itp., z których  przyszli studenci będą mogli skorzystać podczas studiów.  
   Uczniowie  klas I i II pod okiem doradcy  zawodowego rozwiązywali rebusy i testy, z których mogli dowiedzieć się o swoich zainteresowaniach i predyspozycjach zawodowych. Świadomość swoich mocnych i słabych stron jest bardzo pomocna przy wyborze kierunku rozwoju kariery zawodowej.
Ponadto, wszyscy uczniowie oglądali inspirujący,  pouczający i wzruszający film pt. „Cyrk motyli”, który  zmusza do refleksji i z pewnością  na długo pozostanie w ich pamięci.
   Młodzież podczas zajęć otrzymała wiele  gadżetów z logo MCK Krasnystaw oraz zeszyty promujące  Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży. W niektórych klasach został przeprowadzony konkurs z nagrodami. Zadania konkursowe związane były z wiedzą i promocją ECAM oraz portalem dokariery.pl.

                                                                                         Karolina Koman

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie