Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Uczennica I LO , Paulina Kostrzanowska, stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Opublikowano: środa, 07, grudzień 2016 10:17


30 listopada 2016 roku w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego spotkali się na uroczystej gali Stypendyści Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2015/ 2016.
    O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczystość dla uczniów z powiatów: bialskiego, Miasta Biała Podlaska, biłgorajskiego, chełmskiego, Miasta Chełm, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego, zamojskiego i Miasta Zamość.
   Pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty, serdecznie  pogratulowała wyróżnionym, wskazując na prowadzone przez resort edukacji działania wspierające rozwój uczniów i wręczyła dyplomy obecnym Stypendystom.  Naszej uczennicy przypadło w udziale wygłoszenie  podziękowania w imieniu wszystkich wyróżnionych uczniów, co poczytujemy za zaszczyt. 

 
Stypendium Premiera przyznawane jest najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości; przyznaje się je jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Aby otrzymać stypendium kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z niżej podanych warunków: 1) otrzymać promocję z wyróżnieniem, tj. uzyskać średnią ocen z zajęć obowiązkowych nie niższą niż 4,75 oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen, 2) wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy - wyniki co najmniej dobre. Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2.580 zł.

   Z dumą jeszcze raz podkreślamy, że w gronie Stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazła się nasza uczennica – Paulina Kostrzanowska z klasy II C, spełniając wszystkie powyższe warunki!

    Gratulujemy!!!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie