Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Uczeń na wyżynie IT”

Opublikowano: środa, 30, listopad 2016 21:15


   We wtorek 29 listopada uczniowie klas matematyczno-informatycznych I LO uczestniczyli w warsztatach informatycznych pod nazwą „Uczeń na wyżynie IT”. To nowe wydarzenie na mapie lubelskich eventów informatycznych, które odbyło się w Lublinie w Studiu Muzycznym i Studiu im. Zbigniewa Stepka Polskiego Radia Lublin, zorganizowane było przez Urząd Miasta Lublin wraz z lubelskimi firmami branży IT. Podczas ciekawie przygotowanych prelekcji nasi uczniowie dowiedzieli się, jak wiele wynalazków, technologii i systemów, o których myślimy w kategoriach przyszłości, istnieje już teraz, a nawet są wdrażane!  Mogą one wpłynąć na nasz styl życia i przyszły zawód.

Wspólnie z prelegentami licealiści poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Co zostało jeszcze do zaprogramowania i jaki będzie najlepiej płatny zawód za 8 lub 10 lat?
   Forrest Gump powiedział kiedyś, że “Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, na co trafisz”, ale nasi uczniowie podczas warsztatów przekonali się, iż w Świecie IT samodzielnie kreuje się własną drogę. Dzięki temu, jeśli ktoś swoją przyszłość zwiąże z informatyką, będzie mógł wybierać te czekoladki, które smakują, a nie tylko takie, na które trafi. Podczas innych zajęć pod nazwą "Zespół Develperów" licealiści przekonali się, jak ważną rolę w tworzeniu projektu IT odgrywa praca zespołowa. Musieli przy tym wykonać niestandardowe zadania połączone z dużą dawką śmiechu i zabawy. Ostatnia część warsztatów pokazała, że praca w IT to nie tylko nudne arkusze czy klepanie kodu, ale może to też być świetna zabawa i niezapomniana przygoda. Uczniowie dowiedzieli się przy tym, jak przy wykorzystaniu darmowych narzędzi rozpocząć swoją karierę w charakterze twórcy gier komputerowych. Miłym dodatkiem do naukowej części wydarzenia było zwiedzanie Radia Lublin.

    Wyjazd zorganizował p. Marcin Wilkołazki, nauczyciel informatyki, a opiekunami wycieczki byli także Maria Pliszczyńska – wychowawca klasy Ia, Karolina Koman, szkolny psycholog oraz Andrzej Wojtaszek, nauczyciel informatyki.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie