Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Naukowe warsztaty w BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie

Opublikowano: czwartek, 17, listopad 2016 11:36


10 listopada 2016r. uczniowie klas o profilu medycznym uczestniczyli  w warsztatach laboratoryjnych „Synergia - wewnętrzne życie komórek” w BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Uczestnicy wycieczki mieli niepowtarzalną okazję poznania tajemnic komórki od strony molekularnej i fizjologicznej.

   Celem warsztatów było prześledzenie funkcjonowania i współdziałania wybranych organelli komórkowych z wykorzystaniem standardowych testów biochemicznych i obserwacji mikroskopowych. Licealiści mieli okazję przyjrzeć się z bliska m.in. swoim własnym chromosomom metafazowym, obserwować plastyczność błony komórkowej w trakcie procesu plazmolizy.
   Po warsztatach uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Przemysłu i Techniki NOT w celu zwiedzenia wystawy.
   Wycieczkę zorganizowała nauczycielka biologii pani Elżbieta Kargul. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Elżbieta Tomaszewska.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie