Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Szkolne Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: sobota, 12, listopad 2016 22:02


                                                                      „Dążenie do wolności
                                                                      jest wielką siłą człowieka.”   
                                                                                     A. Kępiński


   10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 98. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas akademii przypomnieliśmy sobie o najważniejszych faktach historycznych, prowadzących kraj do wolności.
    W części wstępnej, Dyrektor Szkoły -         pani Edyta Fidecka w swoim wystąpieniu odświeżyła w naszej pamięci historię tego narodowego święta. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów z klasy IC oraz IA pod kierunkiem pani Anny Kowalskiej       i pani Agnieszki Chwaszcz.


    Dziewczęta, ubrane w odświętne bluzki i spódnice oraz chłopcy - ubrani w mundury wojskowe w bardzo poruszający sposób ukazali powagę i znaczenie Święta Niepodległości. Młodzież zaprezentowała piękne patriotyczne wiersze, które niegdyś dodawały otuchy Polakom, sprawiały, że naród nie tracił nadziei. Zaprezentowane utwory poetyckie (między innymi „Rota”, czy „Modlitwa za Polskę”) w przejmujący sposób opisywały nastroje ludzi w czasach zaborów i pokazywały, że mimo braku Polski na mapie Europy, istniała ona w ich sercach.
     Siedząc przy ognisku, które zostało przedstawione jako symbol jedności i braterstwa, uczniowie odśpiewali wspólnie wzruszające piosenki, m.in. „O mój rozmarynie”, czy „Dziś idę walczyć - Mamo!”. Część artystyczną zakończyło wykonanie utworu „Taki kraj”, które podsumowało, jak ważna była i jest Ojczyzna, w życiu każdego Polaka.
    Mamy nadzieję, że listopadowa akademia skłoniła do refleksji uczniów I LO i sprawiła, że potraktują oni Święto Niepodległości jako dzień zadumy, triumfu i radości.
                                                                                 Agata Mazurek, kl. I c

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie