Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Prestiżowe wyróżnienie w rankingu IT – Szkoła … dla I LO im Wł. Jagiełły!

Opublikowano: wtorek, 08, listopad 2016 21:24


   W związku z realizowanym  w naszej szkole programem IT-Szkoła, otrzymaliśmy wyróżnienie w V edycji rankingu IT-Szkoły. Przypominamy, że był to projekt realizowany w roku szkolnym 2015/2016 i byliśmy jedyną szkołą w  powiecie krasnostawskim, która przystąpiła do takiego działania. Powyższe wyróżnienie przyznano w uznaniu działań na rzecz rozwijania kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.


   Ten ogólnopolski ranking sporządzany jest na podstawie pomiaru aktywności  uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych.
   Program IT-Szkoła realizowany jest pod auspicjami Kolegium RektorskiegoWarszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, a w przygotowaniu materiałówdo kursów i wykładów uczestniczą czołowi wykładowcy informatyki z najlepszych polskich i zagranicznych ośrodków akademickich. IT Szkoła to internetowy, otwarty program studiów e-learningowych w zakresie teorii oraz zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). W ramach realizacji programu chętni uczniowie z naszego Liceum brali udział w certyfikowanych kursach e-learningowych, wykładach on-line oraz w konkursach, w tym również w II edycji konkursu Grand IT Test, który polegał na rozwiązywaniu testów wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Dodatkowo wszyscy uczniowie biorący udział w zajęciach uzyskali dostęp do zasobów DreamSpark (MSDNAA) firmy Microsoft, który umożliwił im bezpłatne legalne korzystanie z oprogramowania, narzędzi programistycznych oraz innych usług oferowanych przez firmę Microsoft.
    Opiekunem szkolnym naszych działań był pan Marcin Wilkołazki.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie