Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

O skutecznym uczeniu się…

Opublikowano: piątek, 04, listopad 2016 10:21


Okres nauki w szkole ponadgimnazjalnej to czas wielu nowych wyzwań, odkrywania siebie, własnych zainteresowań, przygotowania się do wkroczenia w dorosłe życie i przyjęcia nowych ról – studenta, pracownika etc. Dlatego też młodzież z klas III i uczniowie klasy II A  25 października 2016r. brali udział w interesujących warsztatach. Zajęcia prowadzone były przez trenerów ze Strefy Młodzieży - studentów i absolwentów Uniwersytetu SWPS w Warszawie.


    Podczas warsztatów poruszana była tematyka efektywnego uczenia się. Młodzież poznała sposoby dostosowywania środowiska nauki do procesu uczenia się, tak, aby stał się on bardziej sprawny i efektywny. Prowadzący omówili również techniki skutecznego zapamiętywania (tzw. mnemotechniki).
    Egzamin dojrzałości jest jednym z ważnych etapów w życiu każdego młodego człowieka. Oczekiwania rodziców i otoczenia oraz własne ambicje związane z maturą powodują olbrzymie napięcie. Podczas warsztatów klasy III dodatkowo poruszały tematykę związaną ze stresem przedmaturalnym. Trenerzy dostarczyli uczestnikom wiedzę oraz narzędzia umożliwiające wykorzystanie osobistego potencjału do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
    Organizatorem warsztatów była pani Karolina Koman – psycholog szkolny.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie