Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dzień Książkożercy

Opublikowano: piątek, 28, październik 2016 11:20


Młodzież lubi czytać! (mimo, że niektórzy twierdzą inaczej). Aby to udowodnić – idąc za przykładem innych miłośników książek - postanowiliśmy to sprawdzić w niecodzienny sposób.  Otóż pewnego październikowego przedpołudnia w czasie pobytu młodzieży w szkole zadawaliśmy pytanie: „Czy ktoś z Was ma przy sobie książkę do czytania, która nie jest podręcznikiem?”  I jak się okazało, miłośników książek, którzy nie potrafią się z nimi rozstać, nawet w szkole, jest wielu!
    Książkożercy, bo tak przewrotnie ich nazwaliśmy, za swoją miłość do literatury, otrzymali słodkie co nieco i odznakę Książkożercy.


    Mamy nadzieję, że ta akcja obudzi odwagę w innych młodych czytelnikach i ze swoimi książkami wyjdą z domowego zacisza i będą oddawać się miłej lekturze, również podczas pobytu w szkole. Będziemy ich szukać i odkrywać.

  Książkożercy z Samorządu Uczniowskiego: Weronika Dzirba, Agata Mazurek, Aleksandra Mąka, Weronika Świst i Mateusz Kukulski

P.S. Jedna trzecia Polaków od 15. roku życia nie czyta niczego, ani książek, ani prasy.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie