Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów”

Opublikowano: poniedziałek, 24, październik 2016 07:43


18 października 2016 roku w IV LO w Lublinie odbyła się XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko – Krasomówczego „W kręgu poezji Grażyny Chrostowskiej, lubelskiej przedstawicielki pokolenia Kolumbów“. Dzięki niezwykłej tematyce konkursu jego uczestnicy mogli zapoznać się z losami i heroicznymi postawami więźniów Zamku Lubelskiego i KL Ravensbrück, a także z wielką wrażliwością przedstawić wiersze Grażyny Chrostowskiej oraz fragmenty literatury obozowej, najczęściej książki „I boję się snów“ Wandy Półtawskiej.


   W zmaganiach konkursowych udział wzięły również uczennice I LO w Krasnymstawie: Weronika Tomaszewska (Ib), uczennica pani Anny Kosmowskiej i Weronika Mróz (IIc), uczennica pani Doroty Matysiak. Weronika Tomaszewska zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu, który odbył się 20 października w Galerii Malarstwa Polskiego XVII – XIX wieku na Zamku Lubelskim w Lublinie.
   Weronice Tomaszewskiej bardzo podobała się formuła konkursu i niecodzienna scenografia gali finałowej. Nie zawsze przecież recytuje się teksty na tle monumentalnego obrazu „Hołd pruski”. Ciepłe przyjęcie uczestników przez publiczność i uwagi przewodniczącej jury, pani Alicji Jachiewicz – Szmidt ośmieliły młodą artystkę. Wraz ze swoją polonistką postanowiła już pracować nad kolejną edycją konkursu, tym razem ogólnopolską.

Naszym utalentowanym Weronikom i ich opiekunkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie