Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Opublikowano: piątek, 24, październik 2014 13:17
W dniu 18 października maturzyści z I LO wzięli udział w trzydziestej już pielgrzymce na Jasną Górę, gdzie zgromadzeni na uroczystych nabożeństwach modlili się o pomyślne zdanie matury oraz we własnych intencjach.


Zaspani, ale w dobrych humorach, zebraliśmy się o godzinie szóstej pod szkołą, by stamtąd wyruszyć w drogę. Nieco niespodziewany, lecz na szczęście nieduży, poślizg spowodował jeden z naszych kolegów, który zdecydowanie nie był rannym ptaszkiem. W końcu jednak ruszyliśmy w drogę, a przygotowane wcześniej plakaty, reprezentujące każdą klasę, zdobiły szyby autokaru.
Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do pierwszego miejsca, które mieliśmy w planie odwiedzić. Była to miejscowość o nazwie Gidle, słynąca z wielu cudów, dokonujących się dzięki niepozornie wyglądającej figurce Matki Bożej. Jeden z braci zakonu dominikanów opowiedział nam jej niezwykłą historię, po czym przybliżył nam historię wielu dokonanych za jej pośrednictwem cudów.
Niedługo po opuszczeniu niezwykłej miejscowości dotarliśmy w końcu do celu naszej podróży – Częstochowy. Mając do pierwszego nabożeństwa dużo czasu, spacerowaliśmy, podziwiając niezwykłe obiekty przyklasztorne: Skarbiec, Arsenał, Sala Rycerska, Aula o. Kordeckiego, Wieża, Bazylika, Pomnik Jana Pawła II, a także poszukiwaliśmy lokali gastronomicznych, które były oblegane przez tłumy strudzonych pielgrzymów.
Pierwszym punktem naszego pielgrzymkowego planu dnia była Msza Święta w intencji maturzystów, na której Słowo Boże wygłosił ksiądz biskup Mieczysław Cisło. Każdą z przybyłych szkół reprezentował Poczet Sztandarowy. O godzinie dwudziestej zebraliśmy się na modlitwę różańcową. Bezpośrednio po niej odśpiewaliśmy wspólnie Apel Jasnogórski i udaliśmy się na Drogę Krzyżową po wałach klasztornych.
Kiedy w końcu spotkaliśmy się w autokarze, wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ze spędzonego w Częstochowie dnia. Otrzymane wcześniej identyfikatory zachowaliśmy na pamiątkę tej niezwykłej podróży, która umocniła nas w wierze i dodała siły i mobilizacji do nauki przed zbliżającą się nieuchronnie maturą.

Joanna Wójtowicz, kl. III B

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie