Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

1050 Rocznica Chrztu Polski raz jeszcze…

Opublikowano: wtorek, 18, październik 2016 07:34


   9 października 2016r. nasza młodzież uświetniła kolejną uroczystość upamiętniającą 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Na scenie przygotowanej na miejskim rynku nasi artyści zaprezentowali się mieszkańcom Krasnegostawu z programem „Chrzest stworzył Polskę”.
   Część artystyczna przygotowana została przez naszą młodzież pod kierunkiem pani Anny Kosmowskiej, pani Doroty Matysiak, pana Pawła Księżuka. Autorzy historycznego przedstawienia pragnęli podkreślić, że chrzest stworzył Polskę nie tylko w wymiarze duchowym, ale też politycznym i kulturowym. Nowi ludzie zaczęli żyć nowym życiem w Chrystusie, stworzyli w Polsce nowy świat, który wypowiadał się poprzez nową wiarę, kulturę, nowe prawo, nowe instytucje. Doświadczenie wiary przełożyło się na postawy moralne w życiu społecznym i gospodarczym.

   Podczas uroczystości młodzież zaśpiewała pieśni religijne i patriotyczne: Bogurodzicę, Rotę, Mazurek Dąbrowskiego. Przepięknie brzmiały fragmenty Kroniki Polskiej Galla Anonima w wykonaniu głosów męskich. Pieśń Gaude Mater w interpretacji Ewy Bojarczuk oczarowała widownię. W widowisku nie zabrakło popularnych pieśni religijnych, związanych z postacią papieża świętego Jana Pawła II.
   Przygotowania do inscenizacji były długie i wymagały od uczniów wiele poświęcenia, nasi artyści jednak nie narzekali – cierpliwie ćwiczyli, aby zaskoczyć wspaniałym efektem. Odebraliśmy bowiem wiele sygnałów od publiczności, że spektakl był bardzo wartościowy i wzruszający. To chyba najlepsza nagroda dla młodych artystów!
   W inscenizacji brali udział uczniowie: Julia Grabek, Joanna Miszczak, Wojciech Dziedzic z klasy IA, Katarzyna Dudek, Paulina Jędrzejewska z klasy IB, Łukasz Bojarczuk, Konrad Kalman, Michał Kostrzanowski, Kacper Mochniej, Adam Ogonowski, Monika Piątkowska z klasy IIA, Paulina Ciechańska, Kamil Dzida, Izabela Podkowiak, z klasy IIB, Ewa Bojarczuk, Maciej Gręziak, Eliza Sawczuk, Jakub Sokół, Adam Szymoniak z klasy IIIA, Julia Gleń z klasy IIIB.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie