Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Królewskie otrzęsiny 2016

Opublikowano: środa, 05, październik 2016 13:28


30 września, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, zorganizowane przez klasę IIa. Uroczystość miała na celu przyjęcie pierwszoklasistów do grona uczniów naszego liceum i integrację poprzez zabawę. Pierwszoklasiści zmierzyli się ze sobą w turnieju średniowiecznym, który prowadziła królewska para:  Lidia Zacharzyńska i Łukasz Bojarczuk z klasy IIa. Całość zmagań oceniało jury w składzie: przewodnicząca, Pani Dyrektor Edyta Fidecka, uczennica klasy IIa, Małgorzata Chwil i przewodniczący szkolnego Samorządu Uczniowskiego, Przemysław Mrowiński z klasy IIc.


    Klasy zmagały się ze sobą w 8 różnorodnych konkurencjach. Znalazło się coś dla wielbicieli sportu, zwierząt, jak i przyszłych kucharzy.
Nie obyło się bez tańców średniowiecznych, które rozpoczęły całą uroczystość. W tej konkurencji klasa I a zdobyła dodatkowe punkty za włączenie do zabawy swojej wychowawczyni.
Drugim zadaniem uczniów było opisanie przygotowanego wcześniej herbu klasy i zaprezentowanie strojów. W tej konkurencji klasa Ib nie miała sobie równych, zarówno stroje, jak i herb były idealnie wpasowane w tematykę turnieju.
    Kolejnym wyzwaniem postawionym przed pierwszakami było przypięcie ogonka osiołkowi.  
Nie zabrakło prawdziwego pojedynku, w którym zmierzyli się ze sobą najodważniejsi wybrańcy klas. Ich zadaniem było zepchnięcie przeciwnika z ławki za pomocą miecza,  nie łamiąc przy tym zasad kodeksu rycerskiego.
Uczniowie klasy IIa sprawdzili też sportowe umiejętności wychowawców. Ich zadaniem były rzuty do celu.
Następne ćwiczenie polegało na wyławianiu jabłek z czary, nie używając żadnych kończyn. Nie sprawiło to naszym młodszym kolegom najmniejszego problemu. Jednak była to tylko rozgrzewka przed tym, co czekało ich na finiszu turnieju.
    Ostatnia konkurencja była nadzwyczaj spektakularna. Jej efekty wymagały od organizatorów żmudnej pracy przy sprzątaniu. Każda klasa wytypowała osobę o największym zacięciu kulinarnym. Zadaniem śmiałka było odnalezienie w szklance złotej monety, która ukryta była pod grubą warstwą mąki. Szczęśliwy wybraniec mógł posługiwać się jedynie siłą swoich płuc.
   Zwycięska klasa, Ib otrzymała bon na niepytanie, który uczniowie mogą, ale oczywiście nie muszą, wykorzystać dowolnego dnia w ciągu całego roku szkolnego. Na koniec tak udanej zabawy wszyscy zebrani w Sali: uczestnicy i organizatorzy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

                                                                                   Tekst: Małgorzata Chwil
                                                                                    Fotorelacja: Izabela Stasiuk

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie