Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

ŚWIĘTO NAUCZYCIELI W JAGIELLE

Opublikowano: piątek, 24, październik 2014 13:00
„Zacną rzeczą
jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.

Mark Twain

Dnia 17 października 2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Krasnymstawie odbyła się uroczystość uświetniająca obchody Dnia Edukacji Narodowej. Akademia rozpoczęła się częścią oficjalną poprowadzoną przez przewodniczącą SU – Julię Gleń. Jako pierwsza głos zabrała Pani Dyrektor Edyta Fidecka, która powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, Wicestarosta Pan Henryk Czerniej, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Aneta Mróz oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO Pani Helena Karchuć.

Najbardziej zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły wręczono Nagrody Dyrektora. W tym roku szkolnym wyróżnieni zostali: Anna Król, Elżbieta Grzesiak, Marta Grzywna, Anna Kowalska, Dorota Matysiak, Urszula Mazur, Katarzyna Nowacka, Mirosław Patejuk, Małgorzata Pasierkiewicz, Krystyna Tomaszewska, Beata Wędzina, Maria Tomaszewska, Maria Padzińska, Andrzej Król, Teresa Kupiecka, Danuta Chadaj, Aneta Niedźwiecka, Dorota Puchacz, Edward Wiśniewski.

Należy podkreślić, że nasi nauczycieli zostali również wyróżnieni Nagrodą Starosty Krasnostawskiego. Nagrodę tę dostali : Beata Dmitroca, Iwona Malessa, Andrzej Wojtaszek.
Szczególne wyróżnienie przypadło w udziale byłej Dyrektor Szkoły – Pani Marii Kiliańskiej. Za wieloletnią nauczycielską służbę Pani Kiliańska otrzymała Złoty Medal!
Zaproszeni na uroczystość goście w swoich przemówieniach przekazali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły słowa uznania oraz wyrazy szacunku za trud i poświęcenie w codziennej pracy z wychowankami. Podczas akademii nastąpiło też ślubowanie klas pierwszych. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli uroczystą przysięgę pod
szkolnym sztandarem. Uroczyście odśpiewany został również hymn naszego Liceum.
Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez klasę I b pod kierunkiem Pani Anny Kowalskiej oraz Pani Doroty Matysiak. Występujący świetnie wywiązali się z powierzonych im zadań artystycznych. Przedstawili wizerunek nauczyciela i ucznia na przestrzeni niespełna 100 lat istnienia naszej szkoły! Nie zabrakło popisów tanecznych i wokalnych. Występ uczniów został przyjęty burzą oklasków przez zgromadzonych na sali widzów. Uroczystość zakończyła
się rozdaniem drobnych upominków naszym drogim nauczycielom i ich gościom!

Justyna Ciechańska, kl. IB

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie