Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Poznajemy medyczny Lublin

Opublikowano: piątek, 23, wrzesień 2016 18:5019 września 2016r. klasa II C wybrała się na wycieczkę do Lublina w ramach lekcji biologii.  Pierwszym przystankiem było Collegium Pharmaceuticum, gdzie uczniowie odbyli zajęcia na Wydziale Farmaceutyki z Oddziałem Analityki Medycznej. Poznali choroby wywoływane przez pierwotniaki atakujące krew człowieka oraz mieli okazję przyjrzeć się im z bliska. Prezentacji multimedialnej towarzyszyły ćwiczenia z mikroskopami.

Dzięki temu uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądają „zdrowe” oraz uszkodzone przez pierwotniaki krwinki i dokonać ich porównania.
     Po przerwie uczestnicy wycieczki udali się do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr4, gdzie odbyli zajęcia na Wydziale Kardiologii. Tematem wykładu były zaburzenia prawidłowej pracy serca i stosowane w takich wypadkach stymulatory, inaczej rozruszniki. Uczniowie zapoznali się z budową rozruszników, zasadami ich działania oraz z historią powstania. Mieli okazję z bliska przyjrzeć się wspomnianym stymulatorom serca oraz zapoznać się z nowinkami technicznymi w tej dziedzinie medycyny.
    Wycieczkę zorganizowała nauczycielka biologii pani Elżbieta Kargul przy współudziale wychowawczyni klasy pani Doroty Matysiak.

                                                                    Karolina Koterwas, kl. IIC

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie