Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Kajaki ekstremalnie!!!

Opublikowano: środa, 14, wrzesień 2016 09:01


 

              Wakacje już za wami, więc kajakami płyńcie razem z nami!

 

Wakacje dobiegły końca i nadszedł czas, aby wrócić do pracy. Jednak młodzież stara się jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni lata i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zgodnie z tradycją społeczność I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie postanowiła zainaugurować nowy rok szkolny integracyjnymi spływami kajakowymi. W dniach 08.09.2016 oraz 09.09.2016 uczniowie klas: IA, IB, IC, IIA, IIB, IIC, IIIB wraz z opiekunami: panią Anną Kosmowską, panią Anną Chmielewską, panią Anną Kowalską, panią Anną Patejuk, panią Marią Pliszczyńską, panią Katarzyną Nowacką, panią Tamarą Koterwas, panią Elżbietą Tomaszewską oraz panami Mirosławem Patejukiem i Andrzejem Wojtaszkiem wybrali się do Zwierzyńca.


    Przed zajęciem miejsca w kajaku uczestnicy spływu wysłuchali cennych wskazówek od instruktora na temat zachowania ostrożności i bezpieczeństwa. Trasa, jaką musieliśmy przebyć to Obrocz-Rudka-Bagno. Już na pierwszych odcinkach było niezwykle trudno. Liczne mielizny, meandry czy powalone konary drzew były dla nas nie lada wyzwaniem. Trzeba było bowiem wykazać się niesamowitym sprytem, inteligencją, umiejętnością wiosłowania a także zachować spokój i opanowanie. W niektórych momentach panowały naprawdę ekstremalne warunki. Przez chwilę mogliśmy poczuć, że jesteśmy na morzu i niosą nas fale wytwarzane przez wiatr.Podziwialiśmy również piękne widoki naszego regionu a najbardziej efektowne miejsca staraliśmy się fotografować. Po ponad 3 godzinach spływu byliśmy bardzo zmęczeni - zaczęliśmy odczuwać trudy jakże ciężkiej i wymagającej przeprawy. Pomimo braku sił, wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Nie możemy doczekać się kolejnej takiej wycieczki!

  Tegoroczny spływ był znakomitą okazją do integracji wśród uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w liceum. Z kolei młodzież klas drugich i trzecich mogła chociaż na moment odetchnąć od nauki czy obowiązków szkolnych. Wyjazd był świetny, nikomu nie brakowało poczucia humoru i energii. Z entuzjazmem i uśmiechem na twarzy wracamy do ciężkiej pracy. Oby za rok udało się to powtórzyć.

                                                                                                                                    Kamil Dzida, uczeń klasy II B

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie