Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Narodowe czytanie w Jagielle!

Opublikowano: środa, 07, wrzesień 2016 13:47


5.09.2016r. społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji V Edycji akcji „NARODOWE CZYTANIE”, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckiej RP. W roku poświęconym pisarzowi cała Polska czytała „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wyboru tekstu dokonali drogą głosowania sami czytelnicy.
   „Szkolne czytanie” otworzyła pani dyrektor Edyta Fidecka, która podkreśliła znaczenie obcowania z literaturą każdego człowieka.


   Prowadzący spotkanie, Kamil Dzida przybliżył zebranym genezę „Quo vadis”. Następnie wybrane fragmenty dzieła czytali reprezentanci poszczególnych klas.
   Z klas pierwszych wystąpili: Wojciech Dziedzic (Ia), Aleksandra Wolanin (Ibg), Paulina Jędrzejewska (Ibh) i Agata Mazurek (Ic).
   Z klas drugich interpretowali tekst: Łukasz Bojarczuk (IIa), Dominika Kamińska (IIb) i Izabela Ciechańska (IIc).
   Klasy trzecie reprezentowali: Kinga Galewska i Julia Gleń (IIIb) oraz Adam Franczak (IIIc).
   Jury w składzie: pani Anna Kosmowska, pani Anna Kowalska i pani Dorota Matysiak uznało, że najbardziej sugestywnie zinterpretował fragment „Quo vadis” Adam Franczak z klasy IIIc, który otrzymał pamiątkowy album. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani symbolicznym „piórem Sienkiewicza”, które pomoże posługiwać się polszczyzną co najmniej tak, jak czynił to Noblista.

   Kolejna edycja „Narodowego czytania” już za rok. Mamy nadzieję, że następnym razem młodzież z równym entuzjazmem weźmie udział w akcji.

                             Katarzyna Dudek, Julia Radecka, Wiktoria Zwarzyńska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie