Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Opublikowano: poniedziałek, 05, wrzesień 2016 09:40


1 września 2016 r. znów przekroczyliśmy próg I Liceum, aby powitać kolejny rok szkolny. Jednak był taki okres w dziejach naszego kraju, kiedy młodzież nie słyszała dźwięku pierwszego dzwonka. A dzisiaj my, kierując się mottem „Naród, który traci pamięć, traci sumienie”, przypomnieliśmy najstraszniejsze chwile z historii naszej ojczyzny.


     Dyrektor Szkoły - Pani Edyta Fidecka powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności zaproszonych gości: Proboszcza parafii  św. Franciszka Ksawerego – Księdza Dziekana Henryka Kapicę, Wicestarostę Powiatu Krasnostawskiego – Pana Henryka Czernieja, Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Gimnazjum i Liceum im. Wł. Jagiełły - Panią Helena Karchuć. Każdy z gości zabrał głos i życzył nam wytrwałości i sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

     Nie zabrakło podziękowań, miłych słów i życzeń dla Pani Małgorzaty Pasierkiewicz – Kierownik Internatu, która zakończyła karierę zawodową i przeszła na upragnioną emeryturę. Pani Małgorzata, żegnając się z Gronem Pedagogicznym i uczniami, obiecała, że będzie służyła społeczności Internatu swoją radą i pomocą.

     Wzruszająca część artystyczna przygotowana przez klasę IIB pod kierunkiem pań: Anny Kowalskiej, Anny Kosmowskiej oraz Anny Chmielewskiej skupiała się na przypomnieniu najważniejszych wydarzeń II wojny światowej. W montażu słowno-muzycznym podkreślono , że mimo naszej wolności, na świecie nadal toczą się wojny i giną ludzie.

     Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.

                                                                                                                                                      Agata Białek, kl. II B

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie