Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

TOUR DE KRASNYSTAW- VII Jesienny Rajd Pieszy

Opublikowano: piątek, 24, październik 2014 11:53


 

Wędrowanie to nauka przez poznawanie.
Już siódmy raz krasnostawski oddział PTTK zorganizował Jesienny Rajd Pieszy. Tym razem pod hasłem „Urokliwe miejsca wokół Krasnegostawu”. W imprezie, która ma propagować piękno naszej „małej ojczyzny” i integrować środowisko młodzieży ze wszystkich lokalnych szkół, wzięło udział ponad 260 osób.

Jak co roku najliczniejszą grupę- 135 uczniów
(z klas Ic, Ib, IIb, IId, IIIb i IIId) oraz 10 nauczycieli- stanowili uczestnicy z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie.
Trasa rajdu wiodła z rynku, brzegiem Wieprza, polnymi drogami nad zalew w Lubańkach i do amfiteatru w Krasnymstawie. Reprezentanci klas- drużyn musieli wypełnić karty rajdu i rozwiązać zadania, by odgadnąć hasło. Wśród nagrodzonych przez organizatorów byli uczniowie z kl. Ic, IIId i IId.
Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i tradycyjną „iskierką”.
Do zobaczenia za rok!

Organizator

A oto wrażenia jednej z uczestniczek rajdu:
15 października część klas z I LO ruszyła na pieszy rajd wokół Krasnegostawu. Po krótkim zebraniu przy fontannie, gdzie każdy opiekun dostał instrukcje odnośnie trasy oraz mapy, mogliśmy wreszcie zacząć naszą podróż.
Początkowo niepewnie spoglądaliśmy w zachmurzone niebo, obawiając się deszczu. Na szczęście deszczowe chmury szybko zniknęły i przez całą wycieczkę towarzyszyła nam ładna pogoda. W dobrych humorach wędrowaliśmy wyznaczoną trasą, podziwiając piękne widoki. Wszystkim dopisywały humory, a wędrówka, choć długa, minęła bardzo szybko. Na
trasie każda grupa wypełniała konkursowy formularz, a przyznane nagrody dodatkowo uszczęśliwiły zmęczonych wędrowców.
Na zakończenie długiego spaceru odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy wymieniali się wrażeniami i odpoczywali. Zanim się rozeszliśmy, stanęliśmy na obwodzie koła i przekazaliśmy sobie „iskierkę”, która miała nas jeszcze bardziej zjednoczyć i zachęcić do udziału w kolejnych pieszych rajdach.


Joanna Wójtowicz, kl. III B

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie