Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

DO GIMNAZJALISTÓW

Opublikowano: czwartek, 23, czerwiec 2016 13:10


                                                         I

INFORMUJEMY, PRZYPOMINAMY…
o tym, że nasze liceum znalazło się wśród 45 wyróżnionych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce i zostało zaproszone do współpracy z jedną z najlepszych uczelni wyższych w kraju – Szkołą Główną Handlową w Warszawie.
     Współpraca odbywa się w ramach programu „Klasa akademicka SGH”, który stwarza uczniom możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim i ułatwia dokonanie wyboru ścieżki zawodowej.
Patronatem SGH zostały objęte dwie klasy: obecna klasa I A oraz klasa I Af w roku szkolnym 2016/2017. Dla uczniów tych klas organizowane będą w szkole i na uczelni zajęcia dydaktyczne prowadzone przez nauczycieli akademickich oraz współpracowników SGH. Młodzież będzie mogła nawiązać współpracę ze studenckimi kołami naukowymi. Współpraca da również możliwość uczestniczenia w uroczystościach i różnych wydarzeniach organizowanych przez uczelnię warszawską oraz korzystania z zasobów Biblioteki SGH, obecnie największej biblioteki ekonomicznej w Polsce.
     Współpraca z tą znakomitą uczelnią pozwoli naszym licealistom na podjęcie wielu przedsięwzięć z zakresu ekonomii, zarządzania i finansów. Najzdolniejsi uczniowie zostaną objęci tutoringiem SGH.
Początkiem współpracy naszego liceum ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie było spotkanie młodzieży z przedstawicielami Uczelni i Samorządu Studentów, które odbyło się w maju w Warszawie. Na początku czerwca do naszej szkoły przyjechała z SGH dr Katarzyna Adamiak z pierwszym wykładem dla młodzieży. Poprowadziła również warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klasy I A, objętej owym patronatem.

Więcej informacji o projekcie na stronie SGH.

http://administracja.sgh.waw.pl/pl/DRE/klasa_akademicka_SGH/Strony/default.aspx

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie