Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Pociągiem do Poznania…… do grodu pierwszych Piastów

Opublikowano: środa, 22, czerwiec 2016 12:03


   poznan26Długo czekaliśmy na klasową wycieczkę, ale rok szkolny minął „jak z bata strzelił” i oto dworcowe perony wypełniły się naszymi bagażami. Trzeba przyznać, że częściej jeździmy samochodami i ta dworcowa opowieść była dla niejednego z nas atrakcją. Gdy dotarliśmy do Poznania, (a trzeba wspomnieć, że byliśmy pod opieką pani Tamary Koterwas i naszej wychowawczyni pani Anny Chmielewskiej), zakwaterowaliśmy się w Młodzieżowym Schronisku przy ul. Drzymały. 

     Ruszając na podbój Poznania, już na wstępie nauczyliśmy się, że w tramwaju trzeba się mocno trzymać uchwytów, bo w przeciwnym razie cała klasa ląduje na podłodze!

Ale do rzeczy.
Stare Miasto zwiedzaliśmy z panią Przewodnik, poznawaliśmy historię Mieszka I i pierwszych królów Polski. A potem: Katedra, Ostrów Tumski, piękne ulice Poznania, Biblioteka Raczyńskich, Poznańskie Koziołki i niezwykłe, Multimedialne Muzeum – Brama Poznania. To tylko kilka haseł, które moglibyśmy rozwinąć w swoich opowieściach z wycieczki. Byliśmy w miejscach gdzie przez wieki żyło i działało wiele barwnych i znaczących postaci - książęta i królowie, twórcy, politycy i dyplomaci, którzy działali na rzecz rozwoju naszego państwa i kultury.
    Wróciliśmy bogatsi o wiedzę historyczną i z przekonaniem, że jesteśmy stworzeni do działania. Warto zwiedzać, poznawać, doświadczać! W ten sposób wyznaczamy sobie nowe cele, bezustannie zmieniamy siebie i nasze otoczenie.
     Już myślimy nad scenariuszem kolejnej wycieczki. Gdzie teraz?.......... nowy rok szkolny pokaże!

                                                                                                      Klasa I B

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie