Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

Opublikowano: poniedziałek, 20, czerwiec 2016 12:38


     W tym roku postanowiliśmy zwiedzić łatwo dostępne nam miejsca. 6 czerwca uczniowie klasy IIB wybrali się na wycieczkę krajoznawczą po Roztoczu. Pomimo że wyjazd trwał tylko dwa dni, mieliśmy okazję doświadczyć wielu atrakcji.
Z Krasnegostawu wyruszyliśmy o godzinie 7.40, a już po 9 rano płynęliśmy kajakami spływem Paary Huta Szumy. Kiedy pokonaliśmy trasę, udaliśmy się do Suśćca, gdzie zakwaterowaliśmy się w ośrodku „Roztoczanka”.

    Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę wzdłuż szlaku Szumów, którą pokonaliśmy w bardzo krótkim czasie (przynajmniej krótszym niż to zostało przewidziane). Wieczorem, po dość intensywnym dniu przyszedł czas na ognisko integracyjne i grę w piłkę siatkową.
   Jak to na szkolnej wycieczce bywa noc minęła momentalnie. O 8.15 opuściliśmy nasze domki i udaliśmy się na park linowy, znajdujący się nieopodal. Wszyscy podejmujący się przejścia przez tor przeszkód bardzo odważnie zmagali się z trudnościami wymagającymi niemałej sprawności fizycznej, koncentracji, skupienia, a także bezwzględnego zaufania sprzętowi, od którego zależało nasze bezpieczeństwo. Pamiątek po tym miejscu nie brakuje do teraz, na naszych ciałach widnieją jeszcze ślady po wspinaczkach w postaci siniaków.
Mówi się, że najlepsze na koniec…
     Około godziny 13.30 dotarliśmy na lotnisko w Mokrem, skąd indywidualnie z doświadczonymi pilotami, wyfruwaliśmy szybowcami i podziwialiśmy panoramę Zamościa „z lotu ptaka”. Myślę, że dla wszystkich było to niesamowite przeżycie, które zapamiętamy na całe życie. Głodni do domu nie wróciliśmy, gdyż każdy po udanym locie mógł zjeść coś z grilla. Dla uczestników wycieczki zasłużył się nasz kolega, Patryk Garbacz, który pilnował, aby danie było doskonale przyrządzone w odpowiednim czasie.
    Jednogłośnie stwierdziliśmy, że wycieczka była naprawdę udana. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego wyjazdu: Pani Annie Patejuk, naszej wychowawczyni – Pani Katarzynie Nowackiej, pani Tamarze Koterwas za opiekę oraz Panu Mirosławowi Patejukowi za niezapomniane doznania podczas lotów szybowcami.
                                                                     Kinga Galewska Klasa II B

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie