Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

SGH uczy Nas zarządzania!

Opublikowano: czwartek, 16, czerwiec 2016 13:36


9 czerwca uczniowie klasy Ia wzięli udział w warsztatach pt. „Zarządzanie organizacją w turbulentnym środowisku”, przygotowanych przez dr Katarzynę Adamiak ze Szkoły Głównej Handlowej. Odbyły się one w internacie przy naszej szkole. Mieliśmy szansę wziąć udział w tym przedsięwzięciu , dzięki współpracy, którą nasza szkoła nawiązała z SGH. Z ramienia naszego liceum opiekę nad projektem sprawuje pani Ewa Domańska.


     Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji przygotowanej przez panią doktor. Dotyczyła ona zagadnień ekonomicznych, ale zawierała też pewne elementy psychologii. Pani Katarzyna miała z nami świetny kontakt. Swój „wykład” prowadziła z dużym zaangażowaniem i poczuciem humoru. A my chętnie braliśmy udział w dyskusji.
     Następnie przyszedł czas na najważniejszy punkt programu. Zostaliśmy podzieleni na kilkuosobowe zespoły; wykorzystując zdobytą wcześniej wiedzę, mieliśmy przeprowadzić analizę przypadku firmy, która miała kłopoty rynkowe. Naszym zadaniem było przygotowanie analizy SWOT, określenie problemu firmy, a następnie próba znalezienia rozwiązania. Poradziliśmy sobie wyśmienicie. Sądzimy, ze dzięki naszym profesjonalnym radom firma wyszłaby na prostą. Mamy też nadzieję, że nasza nowo zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości posadami menadżerów i specjalistów do spraw marketingu.
     Na warsztatach mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekonomii, a także potrenować umiejętność pracy w grupie. Bardzo spodobała nam się taka forma nauki. Należy także dodać, ze dzięki współpracy ze Szkołą Główną Handlową, w tym miesiącu mieliśmy także możliwość zwiedzenia gmachu SGH i obejrzenia prezentacji o tej szkole. Cieszymy się, że możemy poznać „od podszewki” ten prestiżowy uniwersytet. Uważamy to za świetną inicjatywę i mamy nadzieję, że w przyszłości będzie ona kontynuowana. Po udziale w tym projekcie niektórzy z nas zapewne już wybrali swoją przyszłą szkołę wyższą.

                                                          Izabela Stasiuk, uczestniczka warsztatów

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie