Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych w Jagielle

Opublikowano: niedziela, 12, czerwiec 2016 13:40


     1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych,zorganizowany przez uczniów klasy IIB oraz Panią Magdalenę Sadowską i Panią Monikę Kwiecień.
W ramach obchodów tego dnia przeprowadzone zostały następujące konkursy:
•    konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, w którym rywalizowały trzy dwuosobowe drużyny z klas pierwszych. Zwyciężyły w nim uczennice klasy IB: Karolina Gontarz oraz Agata Białek.
•     konkurs na najlepszą scenkę charakterystyczną dla wybranego kraju anglojęzycznego, wylosowanego przez klasę. Najwyżej nagrodzone zostały dziewczyny z klasy IC: Karolina Brześcińska, Izabella Ciechańska i Małgorzata Mołczan, które zaprezentowały tradycyjny irlandzki taniec, czym podbiły serca jurorów.


•     prezentacja wcześniej przygotowanej potrawy, typowej dla kuchni krajów anglojęzycznych- w tej konkurencji wygrały Paulina Puchala oraz Klaudia Wojnarowska z klasy  IC.
    Ważnym punktem  tego anglojęzycznego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na najciekawszy plakat. Do tego konkursu zgłoszono trzy prace, a I miejsce przyznano uczennicy  klasy IC - Karolinie Koterwas.
    Kolejnym etapem imprezy był konkurs na najlepsze przebranie charakterystyczne dla wybranego kraju anglojęzycznego, wylosowanego przez klasę. Trzeba przyznać, że wszystkie przebrania doskonale odzwierciedliły charakter danych państw, a także zostały perfekcyjnie wykonane, więc oceniający musieli podjąć niezwykle trudną decyzję. Ostatecznie  laureatami zostali uczniowie klasy IC: Izabella Ciechańska i Przemysław Mrowiński.
    Ostatnią   konkurencją był konkurs karaoke, w którym uczestnicy śpiewali znane przeboje w języku angielskim. Nie od dziś wiadomo, że Jagiellończycy mają doskonały słuch muzyczny, co wykazali już na wielu konkursach i festiwalach organizowanych przez naszą szkołę i nie tylko.   Poziom był naprawdę wysoki, lecz zwyciężyć mogła tylko jedna klasa. Monika Piotrowska oraz Kacper Pastuszak reprezentowali klasę IA i to oni zdobyli pierwsze miejsce w tym zadaniu!
Zaproponowaliśmy też quiz dla publiczności. Na ekranie telewizora ( w czasie trwających konkursów) pokazywane były slajdy, przedstawiające znane miejsca i postaci związane z krajami anglojęzycznymi. Chętni proszeni byli o napisanie nazw tych miejsc i nazwisk osób, które były zaprezentowane. Zwyciężyły w nim Emilia Woźniak z klasy IB oraz Julia Szewczyk uczennica klasy IIB.
Dziękujemy za ufundowanie  nagród  Pani Dyrektor Edycie Fideckiej, Pani Magdalenie Sadowskiej oraz wydawnictwom Macmillan i Pearson. .
Wymienione konkursy oceniało  jury w składzie : Pani Dyrektor Edyta Fidecka,  Pani Monika Kwiecień oraz nasz kolega z kl. IIB - Mateusz Krupa.

Wszyscy uczestnicy wyśmienicie się przygotowali, co spowodowało, że publiczność również wspaniale się bawiła, oglądając zmagania konkursowe. Taki dzień w naszej szkole to doskonałe podsumowanie i uzupełnienie naszej wiedzy o krajach anglojęzycznych, a także polepszenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem oraz komunikowania się w języku angielskim.
Serdecznie dziękujemy jury za owocną pracę, a zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy Pani Magdalenie  Sadowskiej i Pani Monice Kwiecień za wsparcie w przygotowaniu świętaoraz Panu Jackowi Wojciechowskiemu za pomoc przy obsłudze nagłośnienia. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i choć w części poszerzyliście swą wiedzę z zakresu krajów anglojęzycznych!
                                                                                Kinga Galewska kl. II B

                          

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie