Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Afrykańskie klimaty w I LO

Opublikowano: czwartek, 31, marzec 2016 09:49


W dniu 11 marca naszą szkołę odwiedziły siostry nowicjuszki z Żułowa, opiekujące się osobami niewidomymi. Dwie z nich pochodzą z Afryki i prowadzą tam szkołę dla niewidomych i niedowidzących dzieci, o której nam opowiedziały. Mogliśmy się przekonać, jak wygląda ich lekcja, przerwa, czy taniec, którym witają gości.

   Siostry były otwarte na pytania, więc ciekawscy uczniowie chętnie poruszali nurtujące ich tematy. Otrzymaliśmy również podziękowanie za aktywne wspieranie przez naszych uczniów dzieła misyjnego poprzez udział w akcji „Adopcja serca”. Siostry próbowały również nauczyć nas modlitwy i piosenki w języku suahili. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym afrykańskim tańcem w rytmie wybijanym przez bębenek djembe. Na początku czuliśmy się trochę skrępowani, ale po krótkiej chwili daliśmy popis swoich umiejętności tanecznych.

                                                                 Małgorzata Chwil, klasa IA

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie