Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

My nie wagarujemy, my mamy Festiwal Piosenki Międzynarodowej!!!

Opublikowano: środa, 23, marzec 2016 22:30


21 marca w sali widowiskowej  Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się Festiwal Piosenki Międzynarodowej – Jagiełło 2016. W  muzycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie naszego liceum oraz innych szkół miejskich i powiatowych . Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swój talent wokalny oraz umiejętności lingwistyczne. Zamiast iść na wagary, uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji języków obcych. A poza tym odkryliśmy kilka wokalnych perełek . Same plusy…


    Rozpoczęliśmy o godzinie 11. W role konferansjerów wcielili się: Lidia Zacharzyńska i Michał Sadowski. Warto dodać, że poradzili sobie z tym zadaniem profesjonalnie, a nawet brawurowo. W sposób niezwykle uroczysty otworzyli imprezę dyr. I LO im. Władysława Jagiełły p. Edyta Fidecka oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie p. Marek Majewski.
   W konkursie wzięło udział 12 wykonawców, z których każdy miał wykonać 2 piosenki. Jedną po polsku, a drugą w innym, wybranym języku.  Oczywiście przeważał angielski, ale znalazł się śmiałek, który śpiewał po rosyjsku.  Wykonał on piosenkę „Bielyje rozy”, przy której widownia bawiła się naprawdę wyśmienicie. Nota bene publiczność spisała się na medal. Salę wypełniła po brzegi, żywiołowo reagując na występy artystów. Momentami można było poczuć się jak na koncercie gwiazdy rocka.
Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali:
1.    Szymon Warchulski
2.    Ewa Bojarczuk & Nadia Sikorska
3.    Sylwester Bożemski
4.    Alicja Kawęcka
5.    Wiktoria Król & Kacper Pastuszak
6.    Tymoteusz Moczulewski & Piotr Olech
7.    Krystian Kafarski
8.    Przemysław Mrowiński
9.    Wojciech Dziedzic
10.  Backstage Plan
11.  Amanda Dzik
12.  Karina Kozłowska

   Jury w składzie: p. Edyta Fidecka, p. Jacek Wojciechowski, p. Magdalena Sadowska, Julia Gleń; miało naprawdę trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy reprezentowali naprawdę świetny poziom wokalny, więc wyłonienie zwycięzcy było nie lada sztuką. Ostatecznie został nim Szymon Warchulski w kategorii solistów oraz duet Nadia Sikorska & Ewa Bojarczuk w kategorii zespołów. W kategorii solistów na drugim miejscu uplasowała się Alicja Kawęcka, a na trzecim Karina Kozłowska. Natomiast drugie miejsce w kategorii zespołów zdobył „Backstage plan”. Nagrodę publiczności w sposób bezkonkurencyjny wywalczył Szymon Warchulski.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

   Cała impreza nie odbyłaby się bez pomocy i zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, mecenasów kultury, dzięki którym my, społeczność I Liceum mamy świadomość, że nie jesteśmy samotną wyspą, że są osoby, które nie wahają się wesprzeć naszych działań. Dzięki Nim artyści mogli liczyć na wspaniałe nagrody, a publiczność na poczęstunek. Sponsorami tego przedsięwzięcia byli:

•  Pan Michał Ogonowski, prywatnie tato naszego kolegi Adama. W sposób nieoceniony wspierał nasze działania, pomagał i służył radą
●    Pan Marek Wereszczyński Marek - firma Wemax
●    Pan Jacek Roman - firma “Profil”
●    Pani Zofia Zdybel – ZDYBEL PH OKNOPLAST
●    Pan Tomasz Czerwonka - firma “Commpol”
●    Pan Wiesław Siwiec - firma “Agat”
●    Pan Robert Kawa - cukiernia “Kawa”
●    Pan Marcin Wilkołazki - wiceprzewodniczący Rady Miasta Krasnystaw
●    Pani Agnieszka Pocińska-Bartnik - Radna Miasta Krasnystaw
●    Pan Zbigniew Banaszkiewicz - Radny Miasta Krasnystaw
●    Pan Sławomir Figiel - Zakład optyczny
●    PZU oddział Krasnystaw
●    Kartonex sp. Z. O. O.
●    Firma Mazurek-Metal
●    Grupa absolwentów I LO z Siennicy Różanej
●    Spółka Kras – Eko


   Dzięki uprzejmości dyrektora Krasnostawskiego Domu Kultury, p. Damiana Kozyrskiego w tym roku mogliśmy skorzystać z profesjonalnej sali. Bardzo życzliwi pracownicy Domu Kultury dołożyli wszelkich starań, aby Festiwal miał wspaniałą dźwiękowo – wizualną oprawę, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

    No i na koniec warto wspomnieć o uczniach klasy IA i ich wychowawczyni p. Annie Kosmowskiej, którzy bardzo zaangażowali się w organizację imprezy.

                                                                                      I ja tam byłam…
                                                                             Izabela Stasiuk z klasy IA

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie