Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

NOUS PARLONS FRANÇAIS W JAGIELLE

Opublikowano: wtorek, 22, marzec 2016 11:03


Zmagania z ortografią francuską

     15 marca 2016 r. odbyła się XI edycja konkursu „CHAMPION DE L’ORTHOGRAPHE FRANÇAISE” („MISTRZ ORTOGRAFII FRANCUSKIEJ”) organizowanego przez II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu i Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE oddział Zamość.
   W tegorocznej edycji rywalizowało 21 licealistów. Uczestnicy konkursu pisali dyktando oraz rozwiązywali test z ortografii i gramatyki francuskiej.
Naszą szkołę reprezentowali: Łucja Staszak i Wiktoria Żydziak z klasy IC, Jan Marciniec i Jakub Sokół z klasy IIA oraz Joanna Wargol i Monika Kurpa z klasy IIB.

 

„Kraje francuskojęzyczne na świecie”
    17 marca 2016 r. w III LO im. Unii Lubelskiej odbył się etap wojewódzki konkursu pod nazwą: „Kraje francuskojęzyczne na świecie”, w którym udział wzięli najlepsi uczniowie lubelskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyłonieni w etapie szkolnym przeprowadzonym w grudniu 2015 roku. Problematyka konkursu obejmowała treści programowe z przedmiotów humanistycznych i społeczno-przyrodniczych nauczanych w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.
Naszą szkołę godnie reprezentowali Izabela Stasiuk z klasy IA i Jakub Sokół z klasy IIA.

„Poznajemy Kanadę poprzez stacje dydaktyczne”
   19 marca 2016 r. odbył się konkurs wiedzy o krajach frankofońskich zorganizowany przez II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu i Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE oddział Zamość. W konkursie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zamościa i Krasnegostawu. Nasze liceum reprezentowała Łucja Staszak z klasy IC.

   Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością języka francuskiego, ale także dużą wiedzą o Kanadzie. Ich zadania polegały m.in. na pracy z mapą, łączeniu dat z różnymi wydarzeniami, rozpoznawaniu znanych postaci pochodzących z danego kraju.
Łucja Staszak zajęła bardzo dobre V miejsce.

Gratulujemy uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursów!

Elżbieta Grzesiak
nauczyciel języka francuskiego

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie