Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Absolwenci Jagiełły współgospodarzami konferencji informatycznej

Opublikowano: piątek, 18, marzec 2016 09:35


Podobnie jak w poprzednich edycjach prelekcje i warsztaty podczas III edycji konferencji informatycznej „CHEK IT” prowadzili pracownicy Politechniki Lubelskiej lub członkowie kół naukowych lubelskich uczelni. Wśród nich byli również absolwenci naszej szkoły. Konrad Łyda - Microsoft Student Partner i lider Grupy.NET Politechniki Lubelskiej oraz Gabriel Wróbel student informatyki oraz aktywny członek koła naukowego pollub.net na Politechnice Lubelskiej.

 

  Trzecia edycja konferencji informatycznej „CHECK IT” za nami. 15 marca br. uczniowie klas matematyczno-informatycznych naszego liceum, wraz z opiekunami p. Marcinem Wilkołazkim oraz p. Andrzejem Wojtaszkiem, po raz kolejny uczestniczyli w jednym z największych wydarzeń informatycznych na Lubelszczyźnie. „CHECK IT” to przedsięwzięcie skierowane przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki. Konferencja organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z informatycznymi kołami naukowymi działającymi na lubelskich uczelniach wyższych, organizacjami informatycznymi oraz specjalistami z branży IT.
   Podczas wtorkowej wizyty w Lubelskim Centrum Konferencyjnym nasi licealiści mogli dowiedzieć się, dlaczego warto zainteresować się branżą informatyczną i z nią związać swoje plany na przyszłość. Uczniowie wysłuchali interesujących wykładów, ale także wzięli udział w różnych warsztatach, na których m.in. tworzyli własną aplikację oraz grę w Construct 2, programowali robota z klocków Lego, a także mieli okazję poznać zasady tworzenia stron www w Wordpress, odkryć tajniki Photoshop-a i Corel-a oraz dowiedzieć się wszystkiego o druku 3D.
   Nowością w tej edycji Konferencji były specjalne prezentacje dla nauczycieli poświęcone e-learningowi, wirtualizacji oraz tematyce programów studiów, walorów lubelskich uczelni wyższych i projektów informatycznych skierowanych do młodzieży. Podczas wydarzenia dostępna była także strefa rozrywki prezentująca m.in. gry lubelskich twórców (Lublin GameDev), roboty, drony, drukarki 3D (Makerspace Lublin), Playstation, Xbox-y i wiele innych atrakcji.

Marcin Wilkołazki

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie