Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Profilaktyka w Internacie

Opublikowano: czwartek, 17, marzec 2016 13:00


Wychowankowie Internatu przy I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie 9 marca 2016 roku mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu szkoleniowym, zorganizowanym przez sekcję higieniczno-sanitarną pod opieką Pani Krystyny Tomaszewskiej i SANEPID-u w Krasnymstawie.
Tematem zajęć była ,,Profilaktyka chorób dietozależnych, racjonalne żywienie się młodzieży.” Szkolenie przeprowadziła Pani Bogumiła Prymaczuk.

   Dużym powodzeniem cieszył się utworzony punkt informacyjny, w którym prowadzono działania akcyjne związane z profilaktyką nikotynizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z zażywania alkoholu i środków psychoaktywnych.
Podczas spotkania prowadzone były rozmowy indywidualne z pracownikami SANEPID-u, Panią Bogumiłą Prymaczuk i Panią Agatą Wójtowicz, rozdawano też interesujące materiały tematyczne. Młodzież miała okazję dokonania pomiarów wskaźników medycznych: ciśnienia tętniczego oraz wskaźnika BMI.
Wychowankowie eksperymentowali oglądanie zniekształconej rzeczywistości przy użyciu narkogogli i alkogogli.
Kolejne spotkanie o tematyce zdrowotnej odbędzie się w naszym Internacie już niebawem.

                                                                        Młodzieżowa Rada Internatu

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie