Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Dzień Patrona 2016

Opublikowano: poniedziałek, 07, marzec 2016 06:39


4 marca 2016 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona, upamiętniający postać zasłużonego dla Polski króla – Władysława Jagiełły. Jesteśmy dumni, że naszej placówce patronuje tak wybitny władca!
   Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor Edyta Fidecka, która przywitała przybyłych na uroczystość gości: Pana Janusza Szpaka - Starostę Krasnostawskiego, Pana Sławomira Kozioła –  Dyrektora Krasnostawskiego oddziału Banku Spółdzielczego  oraz zgromadzonych na sali nauczycieli i uczniów.


W swoim przemówieniu, Pani Dyrektor przywołała biografię króla Jagiełły oraz fakty z historii szkoły, zaznaczając, że z uwagi na tak wspaniałego patrona na uczniach i absolwentach I LO spoczywa wielka odpowiedzialność za własne czyny.
   Następnie głos zabrał Pan Janusz Szpak, który wspominając postać króla Władysława Jagiełły, mówił o nim - „wielki człowiek”. Dodał też, że ILO jest wybitną placówką, poziomem kształcenia wyróżnia się w powiecie, pokonując wiele wybitnych szkół w rankingu Perspektyw. Na zakończenie podziękował za możliwość uczestniczenia, w tym ważnym dla szkoły dniu.

   Następnym punktem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów dla finalistów powiatowych konkursów adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych oraz uczniów naszego liceum, biorących udział w konkursach związanych z dokonaniami Władysława Jagiełły. Za stronę merytoryczną zadań konkursowych odpowiadali nauczyciele I LO.
Finalistami konkursów zostali

Konkurs Wiedzy o UE
I miejsce- Bartłomiej Pawłowski ZS Nr 4 w Krasnymstawie - opiekun Marta Cięciera
II miejsce- Małgorzata Marczewska- ZS w Siennicy Różanej – opiekun Irena Chwała
III miejsce- Michał Szyszkowski ZS Nr 4 w Krasnymstawie – opiekun Marta Cięciera
Konkurs biologiczny
I miejsce- Kornelia Fiszer- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Katarzyna Pocińska
II miejsce- Aleksandra Kowalczyk- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Barbara Huszcza
III miejsce- Małgorzata Marczewska- ZS w Siennicy Różanej- opiekun Ewa Antoniak
Konkurs matematyczny
I miejsce- Maciej Kowalczyk- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Teresa Laskowska
II miejsce- Michał Skindzier -ZS w Łopienniku Nadrzecznym- opiekun Marzena Szymaniak
III miejsce- Michał Szyszkowski- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Teresa Laskowska
Konkurs z języka angielskiego
I miejsce- Michał Moń- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Dorota Szewczak
II miejsce- Iga Rokita ZS w Siennicy Nadolnej- opiekun Wioletta Lis
III miejsce- Katarzyna Dudek- ZS Nr 4 w Krasnymstawie- opiekun Dorota Szewczak

Szkolny konkurs historyczny „Władysław Jagiełło- król Polski”
I miejsce- Julia Dąbrowa
II miejsce- Sylwia Nosal
III miejsce- Paulina Ciechańska
Szkolny konkurs plastyczny „Portret królowej Jadwigi”
I miejsce – Weronika Mróz
II miejsce – Mateusz Chlebuś
III miejsce – Ilona Roman

Szczególne podziękowania składamy sponsorom nagród, którymi byli: 
Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie
Bank Zachodni WBK w Krasnymstawie
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
właściciel sklepu ze sprzętem internetowym Cammpol - pan Tomasz Czerwonka
nauczyciele: pani Agnieszka Chwaszcz i pani Beata Dmitroca.

   Kiedy już wszystkie nagrody i dyplomy zostały wręczone, a młodzież zaśpiewała hymn i odprowadziła sztandar, rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Kowalskiej i pani Doroty Matysiak, przygotowali akt I, słynnej komedii Aleksandra Fredry pt.: „Damy i Huzary”. Piękne fryzury aktorów były zasługą uczennic Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. 

Wszystkich zainteresowanych dalszym ciągiem przedstawionej historii, zapraszamy na premierę całości sztuki, która odbędzie się 8 kwietnia 2016r. o godzinie 11.00 i 18.00 w Krasnostawskim Domu Kultury.

                                                                                      Natalia Sulowska

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie