Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

I TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR JAGIEŁŁY JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY

Opublikowano: środa, 02, marzec 2016 12:53


W dniu 23 lutego 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Jagiełły. W turnieju wzięło udział 25 uczniów reprezentujących następujące szkoły: Zespół Szkół nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, Zespół Szkół Nr 1 w Siennicy Nadolnej, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie, Szkoła Średnia przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, Szkoła Podstawowa w Żółkiewce.

   Zawodnikom kibicowali rodzice i uczniowie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak. Dyrektor szkoły, Pani Edyta Fidecka życzyła zawodnikom sukcesów oraz samych właściwych posunięć w szachowych rozgrywkach. Turniej, którego celem była popularyzacja „królewskiej gry” wśród dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie następców mistrzów został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika na partię. 

   O kolejności zajętych miejsc zadecydowała suma zdobytych punktów w rozegranych przez zawodników partiach – 1 punkt za wygraną partię, 0,5 punktu za remis i 0 punktów za przegraną partię.
Zwycięzcą turnieju został Jakub Tkaczyk, drugie miejsce zajął Kamil Baran, a trzecie miejsce na podium należało do Pawła Dzirby. Puchary pełne słodkości dla najlepszych zostały ufundowane przez „Jagiełłę”. Nagrodzeni w turnieju to zawodnicy klubu z Fajsławic, Serdecznie GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turniejowych rozgrywek wspaniałych umiejętności godnych szachowych mistrzów.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z wymownym motto:
„64 pola szachownicy otwierają w umyśle ogrom możliwości, podobnie jak 32 litery alfabetu”.

   Dyrektor szkoły, Pani Edyta Fidecka składa serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju dla Panów Remigiusza Stańczuka, Wojciecha Bolesty i Adama Krupy oraz fundatorom nagród - Panu Remigiuszowi Stańczukowi, Młodzieżowemu Centrum Kariery w Krasnymstawie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie.

Już dziś zapraszamy na II Turniej Szachowy o Puchar Jagiełły. Do zobaczenia za rok!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie