Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Poznajemy miasto renesansu

Opublikowano: piątek, 12, luty 2016 11:52


10 lutego 2016 r. klasa IC wybrała się na wycieczkę do Zamościa. Przygoda z renesansem rozpoczęła się od wędrówki po mieście. Pani przewodnik z zamojskiego PTTK w profesjonalny i ciekawy sposób zapoznała młodzież z historią okolicy, biografią Jana Zamoyskiego, etapami rozkwitu i upadku Twierdzy Zamość. Na podstawie oglądanych zabytków oraz układu urbanistycznego Zamościa wyjaśniła, na czym polegały założenia miasta renesansu – miasta idealnego.


Następnie IC udała się do Arsenału – Muzeum Broni i Fortyfikacji. Najmłodsza zamojska placówka muzealna oferuje szereg atrakcji, zapoznając w nowoczesny sposób z dziejami twierdzy i historią najnowszą Zamojszczyzny. Największe wrażenie na zwiedzających wywarła przestrzenna animacja przedstawiająca budowę miejskich fortyfikacji oraz największe bitwy, które rozegrały się pod murami Zamościa.

Wycieczkę zorganizowali: p. Dorota Matysiak, p. Jacek Wojciechowski

                                                                                                  Uczestnicy

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie