Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Podsumowanie działalności Akademii Programowania

Opublikowano: poniedziałek, 01, luty 2016 22:21


W naszej szkole odbywały się zajęcia nauki programowania w języku C++ w ramach Ogólnoplskiej Akademii Programowania organizowanej przez stowarzyszenie "TALENT" z Gdyni. Byliśmy jedną z ponad dwustu placowek oświatowych w Polsce, które podjęły się nauki programowania uczniów chcących rozwijać swoje informatyczne zainteresowania oraz przygotowujących się do startu w różnych konkursach informatycznych. Zajęcia były przeznaczone dla uczniów szkół podstawowowych, gimnazjalnych oraz licealnych. W zależności od stopnia posiadanych umiejętności uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: grupę dla uczniów z postawowym zasobem wiadomości i umiejętności programowania oraz grupę uczniów zaawanowanych w sztuce programowania w języku C++. W zajęciach systemtycznie uczestniczyło ponad dwudziestu uczniów w poniedziałki i środy po godzine 15.00. Lącznie zorganizowano 32 godziny zajęć praktycznych z nauki programowania w języku C++. Instruktorami na zajęciach Akademii Programowania byli: Maciej Sypetkowski uczeń III klasy o profilu informatycznym, laureat olimpiad informatycznych w roku 2014 i 2015 oraz Andrzej Wojtaszek - nauczyciel informatyki I LO w Krasnymstawie.

Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiej Akademii Programowania  nasza szkoła  będzie mogła uczestniczyć w warsztatach nauki programowania. Chcemy w niej  rozszerzyć naukę języków programowania o języki tworzenia stron internetowych oraz  języki wspomagające tworzenie animacji.

 

IMG 20150916 162806

 

IMG 20150921 165920

 

IMG 20150921 165936

 

IMG 20150928 162739

 

IMG 20150930 154734

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie