Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

ZIMOWE SZALEŃSTWA W BOBLIWIE

Opublikowano: poniedziałek, 01, luty 2016 12:30


26 stycznia 2016 roku klasa Ia wraz z opiekunami: p. Mirosławem Patejukiem, p. Anną Patejuk oraz p. Tamarą Koterwas wybrała się na wycieczkę na stok narciarski do Bobliwa.
   Ze szkoły wyruszyliśmy o godzinie 8 rano. Już po kilkunastu minutach jazdy autokarem dotarliśmy do Bobliwa. Wypożyczyliśmy sprzęt i rozpoczęliśmy zimowe szaleństwa.

   Okazało się, że wśród nas są narciarze bardziej zaawansowani, początkujący oraz snowboardziści. Ci, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z narciarstwem mogli skorzystać z pomocy pana Mirosława Patejuka – instruktora. Mimo że niektórzy po raz pierwszy mieli narty na nogach, radzili sobie całkiem nieźle. Chociaż nie obyło się bez kilku upadków, ale w końcu „jak się nie wywrócisz , to się nie nauczysz”.
Bardziej zaawansowani od razu udali się na wyciąg. Rozpoczęliśmy brawurowe zjazdy oraz ewolucje. Niektórzy preferowali jazdę slalomem, inni zaś „na krechę”. Nawet pogoda nie była w stanie popsuć nam zabawy. Mimo lekkich opadów deszczu jeździliśmy dalej.
   Wreszcie przyszedł najbardziej wyczekiwany moment. Ci, którzy ćwiczyli na „oślej łączce” po raz pierwszy wjechali wyciągiem na samą górę. Przy pomocy instruktora oraz kolegów i koleżanek oni również zjechali ze stoku. Na szczęście obyło się bez większych problemów, aczkolwiek niektórzy mogą być trochę poobijani.
   Po wyczerpujących szaleństwach na nartach udaliśmy się do restauracji, gdzie wypiliśmy rozgrzewającą herbatę. Do Krasnegostawu wróciliśmy około 14 - zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
   Cieszymy się, że mogliśmy wykorzystać ostatni dzień zimowej pogody w tak wspaniały sposób. Niektórzy odkryli w sobie nową pasję do pięknego sportu, jakim jest narciarstwo. A wspólnie uznaliśmy, że wyjazd był bardzo udany i mamy zamiar go powtórzyć.

                                        Uczestniczka eskapady, Izabela Stasiuk

 

 

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie