Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

II edycja konkursu prawniczego „Sprzeciw!”

Opublikowano: środa, 20, styczeń 2016 11:20


12 stycznia 2016 r. o godz. 9.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył się wykład inauguracyjny dla uczestników II edycji konkursu prawniczego „Sprzeciw!” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. To jedyny konkurs tego typu w Polsce, który pozwala uczniom wcielić się w rolę uczestników procesu: stron, profesjonalnych pełnomocników i świadków.

   Podczas symulacji procesowych, rozgrywających się w specjalnie zaadaptowanych salach, będą mieć oni niepowtarzalną okazję, by zaprezentować wiedzę na temat przepisów prawa, wykazać się sztuką argumentacji i szybkością reakcji – tym, co cechuje każdego dobrego prawnika. W wykładzie wzięli udział uczniowie naszego liceum: Arkadiusz Fidecki, Julia Gleń, Paweł Goncikowski, Martyna Marczewska, Wojciech Rogowski i Joanna Wypych pod opieką pani Anny Patejuk. Wykład miał na celu zapoznanie uczestników nie tylko z regułami rządzącymi postępowaniem przed sądem powszechnym, rolą profesjonalnego pełnomocnika w procesie, prawniczymi ścieżkami zawodowymi, ale także dał wskazówki niezbędne do stworzenia pisma procesowego, na podstawie kazusu, które ma być podstawą do zakwalifikowania drużyny do II etapu. W kolejnym etapie będą wyłonione w ten sposób 6-osobowe składy z poszczególnych szkół , które będą musiały odpowiedzieć na pismo strony przeciwnej, następnie zostaną zaproszone do wzięcia udziału w symulacjach półfinałowych. Nasi uczniowie z wielką ochotą już zabrali się do pracy nad aktem oskarżenia.

Życzymy powodzenia w konkursowych zmaganiach!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie