Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

Szlachetna Paczka

Opublikowano: wtorek, 22, grudzień 2015 19:09


Akcja Szlachetna Paczka, nazywana inaczej „mądrą pomocą” ponownie została zorganizowana w Jagielle!
Z wielu rodzin powiatu krasnostawskiego zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki, wybraliśmy rodzinę pana Marka, który samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Adama (13 l.) i niepełnosprawnego Sebastiana (24 l.). Rodzina radziła sobie bardzo dobrze do momentu, gdy zachorowała żona pana Marka. Wcześniejsze zarobki pozwalały na godne życie. Jednak półtora roku temu kobieta zachorowała na nowotwór i mężczyzna musiał zrezygnować z pracy, aby podjąć się opieki nad żoną oraz niepełnosprawnym synem.

 

Niestety, Sebastian jedenaście lat temu uległ poważnemu wypadkowi i od tamtej pory jest uzależniony od pomocy drugiego człowieka, ponieważ jest sparaliżowany. Rodzina na miarę swoich możliwości radziła sobie z narastającymi trudnościami, niestety pani Krystyna zmarła, a  mężczyzna został ze wszystkim sam.

   Akcję rozpoczęliśmy  w dniu  1 grudnia, zbierając produkty potrzebne rodzinie, a 9 grudnia odbył się kiermasz ciast. Podczas kiermaszu i zbiórki pieniędzy wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zgromadzić 823zł i 72gr.  Kwota w całości została przekazana na zakup niezbędnych artykułów spożywczych i środków czystości. Mimo ofiarowanych pieniędzy, uczniowie nie spoczęli na laurach i przez cały tydzień przynosili przeróżne produkty. Ilość przyniesionych rzeczy przerosła nasze oczekiwania! Wśród przekazanych artykułów znalazły się m.in.: słodycze, żywność trwała (mąka, cukier, ryż, kasza, makaron, herbata, kawa itp.), domowe przetwory, środki czystości(żele pod prysznic, przybory do golenia, mydła, pasty do zębów, dezodoranty, szampony), kosmetyki (kremy, perfumy), chemia gospodarcza, odzież (kurtka, bluzy, spodnie), buty zimowe, artykuły szkolne, gry komputerowe.
   Z przyniesionych i zakupionych przedmiotów powstało aż 21 paczek!! Z radością informujemy, że  to o 4 więcej niż w ubiegłym roku! Ich wartość szacujemy na około 2700zł. Dnia 12 grudnia zostały one przetransportowane do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie dostarczone rodzinie.

   Przygotowanie takiego wspaniałego prezentu dla pana Marka i jego rodziny nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy na nie za rok w kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, na którą czekamy z niecierpliwością.
Dziękujemy opiekunowi Szkolnego Koła Wolontariatu, pani Magdalenie Sadowskiej, która koordynowała pracę uczniów. Pragniemy także wyróżnić naszych wolontariuszy, którzy aktywnie włączyli się w tę akcję, a byli to: z klasy IIA  -Ewa Bojarczuk, Iga Patejuk; z klasy IIIA - Aleksandra Wybraniec; z klasy III B- Oliwia Wieleba, z klasy III C- Justyna Lis; z klasy III D- Dominika Domaciuk, z klasy Ia-  Małgorzata Chwil, z klasy Ic – Przemysław Mrowiński. Serdecznie dziękujemy również Arkowi Fideckiemu z klasy IIb, Adamowi Franczakowi z klasy IIc i Michałowi Sadowskiemu z kl. Ia, którzy mimo zakończenia zajęć lekcyjnych, w piątek 11 grudnia, zostali w szkole, aby pomóc nam w przeniesieniu „szlachetnych  paczek.”
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.

Drogi Darczyńco,
razem daliśmy rodzinie, która znalazła się niebywale  trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro!
Dziękujemy za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie w przygotowanie paczki.
Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczoną numerem LBE-1622-515336), chciał przekazać kilka słów od siebie. Oto jego relacja ze spotkania z rodziną podczas wręczenia Szlachetnej Paczki.

   Pan Marek był zszokowany ilością otrzymanych paczek. Kiedy zobaczył je już wszystkie ułożone
w kuchni, zabrakło mu słów!  Wiele razy podkreślił,  jak bardzo jest wdzięczny. Gdy otworzyliśmy już wszystkie paczki pan Marek aż usiadł z wrażenia, podobnie zaniemówił Adam jak tylko wrócił z cmentarza, ponieważ akurat dziś przypadałyby urodziny jego niedawno zmarłej mamy. Przez chwilę zrobiło się zupełnie cicho... Wreszcie Pan Marek drżącym głosem powiedział: "Dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie. Nie spodziewałem się aż tyle, nie ma słów, które mogłyby to wyrazić". Był ogromnie wzruszony... Podobne  uczucia wypełniały serce Adama, który przyznał, że prosił nieśmiało o tylko jedną grę komputerową,
a otrzymał ich całe pudło! Był też wdzięczny za modną kurtkę i ciepłe, zimowe buty. Niesamowite było to, jak rodzina dzieliła się radością, otwierając prezenty! Pan Marek bardzo się ucieszył z kołdry, którą będzie mógł okrywać Sebastiana w chłodne zimowe wieczory. Wszyscy cieszyli się i żartowali między sobą i z nami, wolontariuszami. W pokoju wypełnionym szczelnie paczkami czuć było niezwykłą atmosferę głębokiego wzruszenia.
Słowa, które chce Państwu przekazać wolontariusz:
Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc, zaangażowanie i chęć wsparcia tej rodziny, nie spodziewałam się, że pomoc innym daje tyle radości i satysfakcji oraz dodaje "skrzydeł".
Słowa, które  chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Bardzo dziękuję za wsparcie i okazaną pomoc, nie wiem jak się odwdzięczyć za taki dar!

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2023 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie