Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

logo-transparent10

   

Ranking Perspektywy 2019

   

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie…”

Opublikowano: wtorek, 08, grudzień 2015 12:59


Z przyjemnością informujemy, że 9 listopada 2015 roku odbyły się miejskie eliminacje XIX Jesiennego konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury, Wojewódzki Ośrodek Kultury i Centrum Kultury w Lublinie, w którym udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie: Patrycja Żydek z klasy IB i Michał Sadowski z klasy IA. Michał zakwalifikował się do etapu powiatowego. Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu był bogaty świat teatru…


   13 listopada na scenie Krasnostawskiego Domu Kultury zostały przeprowadzone eliminacje powiatowe wyżej wymienionego konkursu. Spośród licznej grupy recytatorów wybrano grupę pięciu uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazł się również uczeń p. Anny Kosmowskiej, Michał Sadowski, jedyny przedstawiciel powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Prezentował fragment „Tanga”, awangardowego dramatu Sławomira Mrożka. Talent aktorski Michała kolejny raz został dostrzeżony zarówno przez specjalistów, jak i publiczność. Jego recytacja bardzo podobała się również podczas przedpremierowego przesłuchania w klasie IA. Mamy nadzieję, że Michałowi, który poświęca się naukom ścisłym, nie zabraknie zapału i determinacji do udziału w kolejnych recytatorskich zmaganiach.

     Podziwiamy, gratulujemy i życzymy jeszcze większych sukcesów!!!

   

Dziennik elektroniczny  

dziennik

   

pomnik

   

Facebook  

   
Copyright © 2024 I LO Krasnystaw. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
© I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie